Piwnicza-Zdrój to sportowa stolica regionu. Festiwal Biegowy we wrześniu, w lipcu rowerowy wyścig

 

Piwnicza-Zdrój to sportowa stolica regionu. Festiwal Biegowy we wrześniu, w lipcu rowerowy wyścig


Opublikowane w sob., 03/02/2024 - 22:06

13 lipca 2024 odbędzie się w Piwnicznej-Zdroju wyścig kolarski o nazwie: „Wyścig by Tomasz Marczyński”. Umowę z organizatorem Tomaszem Marczyńskim, Mistrzem Polski, podpisał Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.

- Na terenie naszej gminy mamy liczne trasy rowerowe o różnym stopniu trudności, jak np. Aquavelo łącząca uzdrowiska czy też Eurovelo - przypomina burmistrz Dariusz Chorużyk. - Wyścig będzie wspaniałą okazją do promocji Piwnicznej-Zdroju. Nasza infrastruktura turystyczna pozwala na różnorodne formy spędzenia czasu wolnego.

Otrzech lat Piwniczna-Zdrój jest biegową stolicą Polski jako współorganizator cyklicznej edycji Festiwalu Biegowego. Tym razem na Nakle w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się wyścig kolarski. Wyścig by Tomasz Marczyński to nie tylko sportowe emocje, ale również okazja do wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałej społeczności.

Przy pumptracku odbędzie się start i meta honorowa, zawody rowerowe dla dzieci, a także zlokalizowany zostanie parking dla uczestników. Do dyspozycji będzie cała infrastruktura. Po starcie honorowym zawodnicy udadzą się na miejsce startu ostrego (ul. Szczawnicka) z pomiarem czasu (na zasadzie ran fondo), czyli każdy zawodnik będzie startował indywidualnie w odstępie 15-20 sekund.

Trasa jest krótka, ale za to bardzo wymagająca, miejscami nachylenie podjazdu będzie przekraczało aż 20 procent! Po przejechaniu terenu lasu (to dwie trzecie trasy), zawodnikom ukaże się przepiękna panorama. Na pewno będzie to niezapomniane doznanie, które pomoże w dotarciu na sam szczyt Obidzy.

Wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na stronie wyscig.cc od 2 lutego. Wyścig by Tomasz Marczyński to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale także do spotkania z trzykrotnym, szosowym Mistrzem Polski oraz zwycięzcą dwóch etapów La Vuelta ciclista a España. Dołącz do Wyścigu i bądź częścią tej wyjątkowej kolarskiej przygody! (materiał partnera, opr. red) Fot. UMGPZ/WBTM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce