Piwniczańskie atrakcje dla biegaczy i turystów

 

Piwniczańskie atrakcje dla biegaczy i turystów


Opublikowane w pt., 13/08/2021 - 16:49

Pomiędzy biegami polecamy pozwiedzać z dziećmi okolicę.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się po raz pierwszy w Piwnicznej Zdrój. Korzystając z okazji warto pozwiedzać okolicę jest to, bowiem jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast województwa małopolskiego. Dawniej nazywane było ono miastem królewskim starostwa sądeckiego.

Jedną głównych atrakcji jest spływ Popradem do Rytra. Poprad, mimo że jest górską rzeką, należy do bezpiecznych. Woda jest płytka, a nurt nawet w miejscach, gdzie jest silny prąd, nie stwarza zagrożenia. Dlatego spływy Popradem dostępne są również dla dzieci. Umiejętność pływania nie jest konieczna. Podróż stabilnymi łodziami rozpoczyna się na przystani w Piwnicznej przy ul. Gąsiorowskiego (poniżej mostu wiszącego). W trakcie spływu mamy możliwość podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy. Długość trasy to 10 km. Podróż w zależności od warunków pogodowych zajmuje od 1,5 do 2,5 godziny, co jest optymalnym czasem dla większości mały turystów.

Kolejną atrakcją jest ciuchcia drogowa, która kursuje nawet do sąsiedniego Zdroju - Łomnicy. Podczas podróży możemy coś przekąsić, podziwiając niesamowite widoki.

Uzdrowisko znane jest z naturalnych wód o właściwościach leczniczych. Warto po nie zajrzeć do Pijalni Artystycznej. Obok znajduje park z alejkami oraz placem zabaw.

W okresie letnim turyści mają jeszcze do dyspozycji kąpielisko na Radwanowie - z basenami, zjeżdżalnia oraz jacuzzi. W chłodniejsze dni można spróbować wybrać się na kryty basen znajdujący się w OLW SMREK Piwnicznie - Kosarzyska.

Na szczególną uwagę zasługuje kompleks rekreacyjny przy bulwarze nadrzecznym. Składa się on z miejskiego ogródka jordanowskiego, ogólnodostępnego wielofunkcyjnego boiska, skate parku, kręgli na świeżym powietrzu oraz alejek z ławeczkami. I tu właśnie zlokalizowane będzie miasteczko festiwalowe a, w nim Strefa Dzieci, gdzie przez 3 dni będzie można pograć w gry planszowe, porysować oraz wziąć udział w konkursach i turniejach z nagrodami.

Zapraszamy

MZ

Fot. Piwniczna-Zdrój

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce