PLogging? A dlaczego nie - pisze Monika Gizowska, Ambasador #PLogging Team

 

PLogging? A dlaczego nie - pisze Monika Gizowska, Ambasador #PLogging Team


Opublikowane w wt., 10/08/2021 - 16:01

PLogging? A dlaczego nie - pisze Monika Gizowska, Ambasador #PLogging Team

"Dlaczego nie?" To pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy, gdy otrzymałam propozycję udziału w projekcie „Plogging Team – Biegamy dla czystej Polski” realizowanym przez Festiwal Biegów. Tym bardziej, że zapoznając się z ideą ploggingu stwierdziłam, że nie znając tego określenia, ja ją już od paru dobrych lat w jakimś stopniu realizuję.

Z racji mojej pracy zawodowej, która wbrew mojej naturze unieruchamia mnie  przy biurku codziennie przez 8 godzin, każdą możliwą wolną chwilę spędzam  biegając, jeżdżąc na rowerze, łazikując  po niższych i wyższych górach. Niestety  plastiki,  opakowania, reklamówki, papierki po batonikach, śmieci o różnych gabarytach, które  poniewierają się wszędzie przy trasach biegowych i rowerowych oraz szlakach górskich, skutecznie odbierają przyjemność z obcowania z naturą.

Mam naturalną świadomość, że śmiecić nie wolno, częstym  zjawiskiem jest więc mój powrót do domu z biegowego wypadu w góry z plecakiem wypełnionym moimi i cudzymi śmieciami. Dlatego projekt to coś dla mnie.

Pora zająć się problemem śmieci w sposób bardziej świadomy i zorganizowany! Posprzątajmy w swojej okolicy! Zarażajmy tym innych! Czas na plogging!! (Monika Gizowska)

 

Jeśli bierzesz udział chociażby w jednym z Festiwalowych biegów, a jesteś zainteresowany ploggingiem i chciałbyś wziąć udział w specjalnej akcji podczas Festiwalu Biegowego, wypełnij TEN formularz!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce