Plogging w trakcie Festiwalu Biegowego - jak można się zaangażować?

 

Plogging w trakcie Festiwalu Biegowego - jak można się zaangażować?


Opublikowane w ndz., 15/08/2021 - 21:35

Plogging, jako interesujące urozmaicenie biegania oraz sposób w który każdy może zrobić coś dla ochrony środowiska, coraz bardziej zyskuje na popularności. Od kilku miesięcy pokazujemy i piszemy o akcjach ploggingowych, organizowanych podczas różnych zawodów i imprez biegowych, docierając z naszym przekazem do wielu tysięcy osób. Naturalnie więc, plogging pojawi się także w trakcie Festiwalu Biegów, w celu dalszej popularyzacji idei ploggingu w Polsce oraz zdrowego i ekologicznego trybu życia.

Akcja ploggingowa odbędzie się 11 września, podczas Biegu 7 Dolin na dystansie 100 km, 61 km oraz podczas Biegu VisegRun 36 km with Interreg PL-SK.
Zaangażować się może każdy pełnoletni uczestnik Festiwalu, bez dodatkowych opłat; wystarczy zarejestrować się na jeden z powyższych biegów poprzez ten link, a następnie wypełnić dodatkowy formularz przeznaczony dla akcji ploggingowej.

Już podczas Festiwalu, aby wziąć udział w akcji, uczestnicy będą mogli odebrać bezpłatny pakiet startowy w punkcie ploggingowym - w jego skład wchodzą: worki na śmieci, rękawiczki oraz opaska #PloggingTeam.

Co ważne, pod uwagę nie będzie brany czas pokonanego dystansu, lecz ilość zebranych śmieci. Aby otrzymać nagrody - medale oraz koszulki - każdy z uczestników musi pokonać przynajmniej 5 km wybranego biegu, a także zrobić sobie kilka zdjęć wraz z zebranymi śmieciami, które następnie pokaże w punkcie ploggingowym.

Jeśli jesteście zainteresowani i chcielibyście się zaangażować, śpieszcie się z rejestracją! Liczba dostępnych miejsc wynosi tylko 100!

Pełen regulamin akcji ploggingowej jest dostępny tutaj.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce