#PLoggingTeam. 75 worków śmieci zebraliśmy z czterech tras Festiwalu Biegowego

 

#PLoggingTeam. 75 worków śmieci zebraliśmy z czterech tras Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 21/09/2021 - 16:19

Oczyściliśmy nieco ze śmieci trasy biegowe, a w akcji uczestniczyło co najmniej 100 ploggersów. Bo #PLogging Team zawitał również - jakżeby inaczej -  na Festiwal Biegowy w Piwnicznej Zdroju. Na czterech szlakach, na dystansach 100 km, 61 km i podczas Biegu VisegRun na 36 km oraz Biegu Górskiego na 23 km zebraliśmy 75 worków śmieci.

- Uczestnicy odbierali bezpłatny pakiet startowy w punkcie ploggingowym zawierający worki na śmieci, rękawiczki oraz opaskę #PLoggingTeam. Wyruszali w jedną z tras, zbierając po drodze to, co zostało zostawione przez niefrasobliwych turystów - głównie butelki po napojach, plastikowe opakowania i inne śmieci szpecące urokliwe miejsca w Piwnicznej - opisuje akcję na swojej stronie również - Planet Heroes, Partner naszej akcji #PLogging Team #BiegamydlaCzystejPolski.

Kto się zgłosił do sprzatania nie musiał brać pod uwagę limitu czasu dla pokonanego dystansu. Liczyła się przede wszystkim ilość zebranych śmieci, które uczestnicy biegu dokumentowali zdjęciami. Worki mogli zostawić w przeznaczonych do tego miejscach na trasie lub przynieść ze sobą na metę.

Wielkie gratulacje dla wszystkich biegaczy, którzy dołączyli do akcji i pomogli posprzątać kawałek Polski! Fot. Planet Heroes i Monika Gizowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce