Po IV Biegu Trzeźwości: Rekordowa Brzoza [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Po IV Biegu Trzeźwości: Rekordowa Brzoza [ZDJĘCIA, WIDEO]


Opublikowane w wt., 01/10/2013 - 10:07

Aż 463 biegaczy rywalizowało 21 września na 10-kilometrowej trasie z Przyłęk do Brzozy w IV Biegu Trzeźwości, 54 pokonało ten dystans maszerując z kijkami. Ponad 300 maluchów wzięło udział w dedykowanych biegach przedszkolaka i „szkolniaka”. A wszystko to w ramach Festynu Sportowo-Turystycznego.

Zobaczcie, jak bawiono się w Brzozie.

W głównej – biegowej konkurencji zawodów najszybszy okazał się Kenijczyk Joel Komen, który ustanowił nowy rekord trasy – 30:05. Drugi na mecie z 34-sekundową stratą zameldował się Damian Kabat z Bydgoszczy, trzeci zaś Kamil Sieracki z Inowrocławia.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kowalska z Włocławka z czasem 34:49. Ponad pół minuty straciła do niej Aleksandra Brzezińska - 35:24. Podium uzupełniła Marta Szenk.

W klasyfikacji drużynowej najszybsi okazali się zawodnicy gospodarzy, czyli klubu Brzoza Biega. Drugie miejsce przypadło reprezentantom TKKF Kolejarz Bydgoszcz, trzecie zaś drużynie 4 Run Team Piła

Po raz pierwszy w ramach Biegu Trzeźwości prowadzono również klasyfikację dla służb mundurowych. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsca zajęli Damian Kabat i Katarzyna Kowalska, natomiast w klasyfikacji drużynowej najszybsza okazała się drużyna Inspektoratu Wsparcia SZ z Bydgoszczy.

IV Bieg Trzeźwości w Brzozie miał tradycyjnie charakter rodzinny. Klasyfikowane były  wszystkie biegające familie. Najszybszą tym razem okazali się bracia Kamil i Sebastian Sieraccy z Inowrocławia.

Niezwykle ważna tego dnia była też promocja trzeźwości. Zgodnie z zamysłem inicjatora, podczas imprezy nie serwowano alkoholu, a mimo to zabawa była znakomita. Nic tylko brać przykład.

GR

Fot. rowerowabrzoza.pl

 

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce