Po raz czternasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu

 

Po raz czternasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu


Opublikowane w śr., 29/09/2021 - 10:56

Po raz czternasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu

Za nami XIV edycja Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu. Jego organizatorami byli Szkoła Podstawowa w Szymbarku, Uczniowski Klub Sportowy Gryf Szymbark oraz Gmina Gorlice. Impreza odbyła się w rejonie Przystanku Szymbark.

- Obok zawodniczek i zawodników startujących w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, startowali także biegacze i miłośnicy nordic walking na dystansie pięciu kilometrów oraz dzieci i młodzież w różnym wieku. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych na imprezie pojawiło się wiele dzieci i dorosłych biegaczy.

Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji imprezy oraz sponsorom za wsparcie przy organizacji naszego biegu - informuje Marek Dziedziak, dyrektor SP w Szymbarku i organizator biegu.

Bieg główny na 10 kilometrów wygrał Bartłomiej Olbrych z Binarowej reprezentujący Nastopy.pl / KWP Kraków, który przybiegł na metę z czasem 38 min 43 sek. Olbrych wyprzedził Karola Galasa z Gorlic oraz Jacka Janusa z Ptaszkowej. Wśród pań na tym dystansie pierwsza była Regina Kulka - Mnich z Ropy. Regina była zdecydowaną faworytką wśród pań i nie zawiodła. Uzyskała czas 44 min. 26 sek. Druga była Marcelina Gaborek z Kamionki Wielkiej, a trzecia Monika Ogórek z Nowego Sącza.

Po raz czternasty pobiegli wokół Szymbarskiego Kasztelu

- Jeszcze przed startem przypuszczałem, że walka rozegra się z Karolem Galasem i nie myliłem się. Od samego początku mocno ruszyliśmy, ale już na pierwszym podbiegu zrobiłem kilkudziesięciometrową przewagę, którą na drugim okrążeniu powiększyłem. Trasa nie należała do łatwych głównie ze względu na podwójny mocny podbieg, gdzie już trochę brakowało sił, ale także na stromy zbieg, który dobijał nogi - mówi Bartłomiej Olbrych, zwycięzca biegu.

- Bieg w Szymbarku darzę dużym sentymentem, gdyż uczestniczę w tym biegu od lat i zawsze lubię tutaj przyjeżdżać, poza tym na ten bieg mam tylko kilka kilometrów od domu więc jak tu nie skorzystać. Od samego początku objęłam prowadzenie i utrzymałam już je do końca. Trasa była dosyć wymagająca z dwoma mocnymi i długimi podbiegami, ale były też zbiegi, więc mięśnie trochę popracowały, ogólnie rzecz ujmując do przebiegnięcia - powiedziała nam Regina Kulka - Mnich.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice. Nie zabrakło również jak co roku pysznego posiłku. W biegu 5 km zwyciężyli Tomasz Góra z Gołkowic oraz Aneta Młynarczyk z Gorlic reprezentująca Gorlickie Lwy i Gorlicką Grupę Biegową. W marszu nordic walking najlepsi byli Marek Sokołowski i Grażyna Kłapsa. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce