Pobiegli po medal! “Aktywny Małopolanin” sprawił uczniom sporo radości

 

Pobiegli po medal! “Aktywny Małopolanin” sprawił uczniom sporo radości


Opublikowane w pt., 08/09/2023 - 15:52

 

“Aktywny Małopolanin” jest konkurencją niezwykle emocjonującą. W tym roku bierze w niej udział około 700 dzieci. Dzieje się bardzo dużo. Doping, emocje, niezwykle wyrównana sportowa rywalizacja. To znakomite otwarcie 14. Festiwalu Biegowego.

Przypomnijmy, że uczniowie rywalizują w pięciu konkurencjach. Łącznie przystąpiło do nich 17 szkół. Biorą udział w skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance, żonglerce piłką nożną i biegu sztafetowym.

I właśnie biegi odbywały się na zakończenie rywalizacji. Młodzież startowała w podziale na odpowiednie kategorie wiekowe oraz szkoły. Mogliśmy dzięki temu również zaobserwować, kto wystawił najliczniejszą reprezentację. 

Każdy uczestnik, który dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal. Choć w przypadku tej konkurencji nie rywalizowało się na miejsca, to i tak każdy chciał ukończyć bieg w jak najlepszym czasie. Zabawa była świetna!

A już o godzinie 20 rozpoczną się pierwsze biegi 14. Festiwalu Biegowego. Miasteczko Biegowe jest pełne gości, każdy bawi się znakomicie. W Piwnicznej dzieje się naprawdę dużo! (MatiP, fot.: RG, wideo: GN)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce