Pobiegną krynicką "setkę" dla niepełnosprawnych

 

Pobiegną krynicką "setkę" dla niepełnosprawnych


Opublikowane w pon., 01/09/2014 - 12:37

Wśród tysięcy uczestników PZU Festiwalu Biegowego będzie także drużyna Fundacji Dlaczego. Aż 12 osób wystartuje w Biegu 7 Dolin, w tym aż 6 debiutantów na dystansie 100 km. Wszyscy pobiegną w konkretnym celu.

– W związku z festiwalowym występem robimy zbiórkę pieniędzy pod nazwą CHCĘ CHODZIĆ (#RunForaReason), której celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym. Każdy może nas motywować do rywalizacji – wyjaśnia Magdalena Bień, uczestniczka akcji, Ambasadorka krynickiej imprezy.

Inicjatorzy akcji założyli oficjalny profil z tzw. skarbonką celu biegowego każdej ze startujących osób. Wpłacając do niej (a de facto na konto Fundacji) dowolną kwotę kibicujesz zawodnikom w osiągnięciu wyznaczonego celu i jednocześnie pomagasz podopiecznym Fundacji w osiągnieciu samodzielności ruchowej. "Każdy przebiegnięty kilometr przez jest pomocą dla tych, którzy nie mogą się samodzielnie poruszać. Każdy nasz krok jest dla nich krokiem do ich samodzielności – czytamy na stronie akcji.

Pani Magdalena chcę zebrać część kwoty na rehabilitację Eli i Łukasza w specjalistycznycznym ośrodku w Krakowie VOTUM. – Ja biegam, Wy wpieracie i pomagamy niepełnosprawnym. Każda kwota którą wpłacicie będzie dla mnie ogromnym bodźcem i motywacją aby ukończyć kosmiczny dytans 100km. Każda złotówka, będzie cieszyć i motywować - przekonuje Ambasadorka.  

–  Ela i Łukasz są po urazach mózgu, każdego dnia walczą z własną niepełnosprawnością i próbują stanąć na nogi. Ja będę walczyć z dystansem, słabościami, organizmem – dodaje Magdalena Bień. Podkreślając, że ukończenie B7D w limicie czasowym to ogromne wyzwanie dla każdego biegacza, zaprasza na stronę swojej skarbonki: TUTAJ

Pozostali biegacze również maja swoje skarbonki z okazji startu w Krynicy. O "biegowej" zbiórce na rehabiltację informują TUTAJW ramach zbiórki na endomondo powstała też specjalny Challange: TUTAJ.
 
– Liczę, że nasza akcja zakończy się sukcesem, czyli rehabilitacją i medalem Biegu 7 Dolin – kończy Magdalena Bień. 

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce