Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego zapowiada jubileusz pełen niespodzianek

 

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego zapowiada jubileusz pełen niespodzianek


Opublikowane w śr., 27/02/2019 - 08:44

W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się 20., jubileuszowa edycja kultowego Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego o Puchar Starosty Żywieckiego. Z tej okazji organizatorzy zapowiadają całą gamę atrakcji i niespodzianek dla zawodników oraz kibiców. Wśród nich są między innymi bogate pakiety startowe, atrakcyjne nagrody i, niezmiennie, widokowa, choć wymagająca trasa.

- W tym roku mamy jubileusz, więc planujemy szereg niespodzianek dla biegaczy. Przede wszystkim wzmacniamy pakiet startowy. Chcemy, żeby każdy zawodnik dostał coś oprócz ładnego, pamiątkowego medalu – zapowiada dyrektor biegu Mirosław Dziergas. - W pakiecie znajdą się między innymi tradycyjne żywieckie pierniki w kształcie serca, odżywki dla sportowców i na pewno coś jeszcze. Trwają rozmowy ze sponsorami. Cały czas czynimy starania o dodatkowe nagrody. Już teraz mamy takie przewidziane dla pierwszych Polaków i Polek. Otrzymają oni wartościowe zaproszenia na weekendowe pobyty w hotelach powiatu żywieckiego oraz nagrody rzeczowe, które nie są przewidziane w regulaminie. Mamy jeszcze sporo czasu, więc na pewno coś dorzucimy.

Niespodzianką za to na pewno nie będzie trasa, jak zawsze wymagająca: – Trasa u nas zawsze jest wymagająca, za to liczymy na lepszą pogodę, bo bieg w tym roku odbędzie się trzy tygodnie później niż poprzednio. Mamy już odpowiednią ilość wody od sponsora a jeśli pogoda nie dopisze, zapewnimy ciepłe napoje na mecie – deklaruje organizator.

I to nie koniec atrakcji. W tym roku do Żywca warto przyjechać z bliskimi: - Będą też dodatkowe atrakcje dla rodzin biegaczy i kibiców na żywieckim rynku. Ale o tym nie mogę nic więcej powiedzieć, bo przygotowuje je nasz główny partner Żywiec Zdrój. Jeżeli ktoś przyjdzie kibicować, to może liczyć na dodatkowe konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

W biegu nie przewidziano limitu uczestników. Na listach startowych widnieje w tej chwili 1700 nazwisk. – Po dwuletnim lekkim spadku frekwencji, w tym roku spodziewamy się jej wzrostu. Liczymy, że około dwóch tysięcy biegaczy pojawi się na żywieckim rynku. Może więcej – mówi Dziergas. Do tej pory liczba uczestników biegu tylko raz przekroczyła tę liczbę. W 2016 roku bieg ukończyło ponad 2200 osób. Czy uda się pobić ten rekord? Wiele na to wskazuje.

- W pakiecie startowym, oprócz wspomnianych niespodzianek, mamy góry i jezioro. Nigdzie indziej nie znajdą państwo takich widoków na trasie półmaratonu. Z lewej strony ośnieżone Skrzyczne a z prawej Jezioro Żywieckie. Ten widok jest warty zobaczenia – zapewnia organizator.

Opłata startowa wynosi obecnie 80 zł, wzrośnie 6 marca. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.halfmarathon.zywiec.pl

Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji "Najlepszy maratończyk", z finałem podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Zapraszamy do Żywca i do Krynicy!

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce