Półmaratończycy już na mecie!

 

Półmaratończycy już na mecie!


Opublikowane w ndz., 07/09/2014 - 10:49

Mieli dobre warunki pogodowe. Jeszcze nie jest zbyt gorąco. Słońce już przyświeca, ale jeszcze nie przeszkadza i nie męczy zawodników. Najszybciej trasę, która omijała ciężki podbieg pod Jastrzębnik pokonali Kenijczycy. Zawodnicy częściowo biegli po śladach uczestników Życiowej Dziesiątki, którą wygrał Abel Kibet Rop. Kenijczyk odkrył zapewne magiczną formułę na wygrywanie. Triumfował także na dystansie 15km, a korzystając ze znajomości trasy półmaratonu, także i w tej konkurencji pierwszy przeciął wstęgę.

– To bardzo umiarkowana trasa. Nie było na niej trudnych podbiegów. Jestem bardzo szczęśliwy. Bieg dobrze się dla mnie ułożył. – powiedział nam na mecie  zwycięzca.

Inne  zdanie o trasie miał trzeci na mecie Anton Potockij.

– Ten bieg był trudniejszy, niż ten na 15 km. Dzisiejszy start był dla mnie bardzo wymagający. Wiele mnie kosztował. Trzeci dzień już tu biegam i jestem zadowolony ze swojego miejsca.

Wśród Polaków najwyżej został sklasyfikowany Bartosz Dobrzański.

– Zawsze startujemy tutaj drużynowo. To był ciężki, męczący bieg, ale dobrze się ułożył i jestem zadowolony z wyniku – powiedział czwarty na mecie Bartosz.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce