Polska bez plastików i śmieci - ploggingowa przygoda Jadwigi Grynkiewicz

 

Polska bez plastików i śmieci - ploggingowa przygoda Jadwigi Grynkiewicz


Opublikowane w śr., 11/08/2021 - 15:43

11 lipca, pani Jadwiga Grynkiewicz brała udział wraz kilkoma osobami w zawodach nartorolkowych w miejscowości Swornegacie. Przy okazji, zawodnicy postanowili po zakończeniu rywalizacji zorganizować akcję ploggingową, podczas której mieli zebrać odpadki zalegające na poboczach leśnych dróg i w ich okolicy.

Pani Jadwiga wspomniała, że nazbierali dużo śmieci, z czego większości jednak nie zostawili po sobie zawodnicy; jak sama pani Jadwiga zaznaczyła: "Swornegacie to przepiękna miejscowość, z mnóstwem jezior i pięknych jagodowych lasów sosnowych, gdzie w sezonie letnim przybywa sporo wczasowiczów, turystów...".

Nie jest to niestety odosobniony problem. "Kilka akcji zorganizowaliśmy w Wojcieszowie, gdzie są super trasy rowerowe, biegowe, turystyczne... Było i jest co sprzątać..." - wspomniała pani Jadwiga.

Na koniec, pani Jadwiga chciałaby bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy brali udział w tej akcji oraz podkreśla: "Polska bez plastików i śmieci! To jest przewodnia myśl, nasza oraz każdej imprezy sportowej, organizowanej przez MT-SPORT".

 

Jeśli bierzesz udział chociażby w jednym z Festiwalowych biegów, a jesteś zainteresowany ploggingiem i chciałbyś wziąć udział w specjalnej akcji podczas Festiwalu Biegowego, wypełnij TEN formularz!

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce