Pora na charytatywny bieg w Piwnicznej. Zostań św. Mikołajem!

 

Pora na charytatywny bieg w Piwnicznej. Zostań św. Mikołajem!


Opublikowane w czw., 02/12/2021 - 11:15

Również w 2021 roku nie mogło zabraknąć charytatywnego Biegu Mikołajów, organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom" z Piwnicznej-Zdroju. Będzie to już 7. edycja tego niezwykle popularnego wydarzenia, któremu przyświeca aspekt charytatywny. Tym razem trasa została nieco zmodyfikowana.

Przed dwoma laty Bieg Mikołajów obchodził swoje piąte urodziny. Rok temu,  z uwagi na epidemię koronawirusa odbywał się on-line. Teraz ponownie wraca do swojej tradycyjnej, znanej nam od lat formy. To już jego siódma edycja.

Organizatorem biegu jest stowarzyszenie na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom" z Piwnicznej-Zdroju. Impreza od początku cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy z całego regionu. Równie chętnie uczestniczą w niej turyści i przyjezdni z pozostałych części Polski. Technicznie i marketingowo imprezę wspiera Fundacja Festiwal Biegów.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Co nas czeka w tym roku? - Trasa będzie zmieniona. Pierwotnie miała być poprowadzona przez Słowację, ale panujące tam obostrzenia to uniemożliwiły. Mimo tego jest bardzo atrakcyjna i liczy 12 km. Biegniemy wzdłuż drogi powiatowej, do pętli autobusowej w Kosarzyskach i zawracamy na halę sportową w Piwnicznej - mówi Maria Kulig, prezes stowarzyszenia.

Niezwykle istotny jest charytatywny cel wydarzenia. Dochód z Biegu Mikołajów zostanie przeznaczony na dokończenie prac budowlanych ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Kosarzyskach - Budynek już stoi, parter jest używany. Kończymy tylko piętro i całość będzie gotowa. W tym roku trasa biegu będzie wiodła właśnie obok niego - wyjaśnia Maria Kulig.

Start został zaplanowany na godzinę 12 w niedzielę (5.12). Pół godziny wcześniej rozpocznie się Nordic Walking, liczący 6 km. Zapisywać można się nawet w dniu biegu. Cena to 50 zł.

- Bardzo dziękuję wszystkim wspierającym budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach. Jego koszt, wynoszący 2,5 mln zł, został pokryty ze środków z PFRONU (500 tys zł) oraz kwot przekazywanych przez instytucje, firmy i osoby prywatne. Bez pomocy ofiarodawców budowa nie byłaby możliwa. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni - mówi prezes Maria Kulig. (MP, fot.: Natalia Podsadowska, archiwum Marii Kulig)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce