Poznaj uroki Beskidów i Sądecczyzny w czasie Biegu Górskiego na 23 km

 

Poznaj uroki Beskidów i Sądecczyzny w czasie Biegu Górskiego na 23 km


Opublikowane w wt., 23/04/2024 - 16:06

Wiosna to pora roku, w której letnia pogoda przeplata się z chłodem. Biegacze to jednak ludzie, którzy doskonale odnajdują się w każdych warunkach. A Festiwal Biegowy to najszerszy wybór tras i dystansów biegowych w trakcie trzech dni.

Tegoroczny Festiwal Biegowy potrwa od 6 do 8 września. Zawsze przyciąga mnóstwem wydarzeń. W ubiegłym roku w Miasteczku Biegowym pojawiło się aż 12 tysięcy osób. Równie liczna będzie zapewne jubileuszowa, 15. edycja naszego wydarzenia.

Bieg Górski na 23 km na Festiwalu Biegowym

Zawodnicy chętnie uczestniczą w Biegu Górskim na 23 km. W tym roku roku rozpocznie się on w niedzielę 8 września o godzinie 8. Na starcie pojawią się prawdziwi pasjonaci tego typu dystansów.

Wyruszą z Miasteczka Biegowego. Następnie pobiegną przez osiedla Śmigowskie, Zabanie i Jarzębaki na Halę Pisaną, Potem czerwonym szlakiem na Łabowską Halę i żółtym do Łomnicy. Stamtąd będą się kierować niebieskim szlakiem na metę w Piwnicznej.

Zawodnicy, w ramach wyposażenia obowiązkowego, muszą mieć ze sobą:

  • kubek na płyny (wielokrotnego użytku)
  • aktywny, naładowany telefon komórkowy, którego numer jest odnotowany na karcie zgłoszenia,
  • numer ICE (kontakt do osoby najbliższej) zapisany na odwrocie numeru startowego;
  • ubezpieczenie zdrowotne (nie jest wymagane potwierdzenie)
  • Dodatkowo zalecany jest plecak lub nerka biegowa na sprzęt, pojemnik na wodę o pojemności minimum 1 litra, gwizdek i środek do dezynfekcji dłoni.

W biegu prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje wiekowe w podziale na płeć: 18-29, 30-39, 40-49, 50 59. 60 lat i powyżej. W ubiegłym roku najlepsi w zestawieniu ogólnym okazali się Wojciech Tarasek i Magdalena Bednarczyk. 

Pierwszym zarejestrowanym na tegoroczną edycję został natomiast Marcin Rybak.

Zachęcony przez Ambasadora Festiwalu Biegowego, postanowiłem spróbować swoich sił na tych zawodach. Będzie to idealne miejsce na rozbieganie po zawodach Spartan w Bielsku Białej. Jestem aktywnym biegaczem i prowadzę również swoją grupę biegową. Uczestniczę w biegach przeszkodowych Spartan, miejskich oraz górskich. Na Festiwalu Biegowym wezmę udział w rywalizacji na dwóch dystansach - zapewnia.

Ty również możesz zostać częścią Biegu Górskiego na 23 km i przeżyć wspaniałą przygodę. Zarejestruj się już dziś TUTAJ i rozpocznij przygotowania. Bieganie po szlakach Sądecczyzny jest cudowne! (MP)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce