Prof. Marcin Przybyła na mecie ultramaratonu. Pokonał dystans 61 km

 

Prof. Marcin Przybyła na mecie ultramaratonu. Pokonał dystans 61 km


Opublikowane w śr., 15/09/2021 - 19:02

Bieg 7 Dolin na 61 kilometrów w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to jedno z największych wyzwań 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej. Jednym z uczestników ultramaratonu był profesor Marcin Przybyła, który prowadzi prace archeologiczne na górze Zyndrama w Maszkowicach.

12. Festiwal Biegowy, który po raz pierwszy odbywał się w Piwnicznej-Zdroju, cieszył się wielkim zainteresowaniem biegaczy z całej Polski. Do Piwnicznej przyjechali zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju. Jednym z uczestników największej imprezy sportowej w Małopolsce był prof. Marcin Przybyła, który kieruje pracami archeologicznymi na górze Zyndrama w Maszkowicach.

Profesor Przybyła wystartował w Biegu 7 Dolin na 61 kilometrów. Pokonał całą trasę w osiem godzin czterdzieści sześć minut i trzydzieści dwie sekundy. Razem z innymi zawodnikami wystartował w sobotę punktualnie o godzinie szóstej. Linię mety przekroczył tuż przed godziną piętnastą. Do zawodnika, który jako pierwszy wbiegł na metę miał trzy godziny dwadzieścia dziewięć minut i trzydzieści osiem sekund straty.

- Trasa była piękna, górska, doskonale oznaczona, dlatego gratulacje dla organizatorów. W Festiwalu Biegowym biorę udział po raz pierwszy. Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie do tego biegu. Staram się biegać regularnie i dużo chodzę po górach – powiedział nam prof. Marcin Przybyła, uczestnik biegu na 61 km.

- Jestem pod wielkim wrażeniem 12. Festiwalu Biegowego, skali tego przedsięwzięcia, ilości rozgrywanych zawodów. Kilkanaście razy startowałem w maratonach, więc mam porównanie, jak to było w różnych miastach – dodaje.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce