Przeglądamy listę startową Bieg 7 Dolin. Polacy faworytami. Kto wygra?

 

Przeglądamy listę startową Bieg 7 Dolin. Polacy faworytami. Kto wygra?


Opublikowane w śr., 03/09/2014 - 09:58

Lista startowa Biegu 7 Dolin na dystansie 100km pęka w szwach od zawodników, którzy mogą namieszać w wynikać i zawalczyć o dobre miejsce. Nie sposób opisać ich wszystkich, ale wśród chętnych na pokonanie najdłuższego dystansu, udało nam się wypatrzeć kilku bardzo mocnych biegaczy.

Listę na pewno otwiera Gediminas Grinius, który w tym sezonie od początku pokazuje wielką formę. Zwycięzca Chudego Wawrzyńca, trzeci zawodnik Lavaredo Ultra Trail i wreszcie piąty finalista tegorocznego UTMB, zna już trasę B7D. Przed rokiem był tu drugi. Jeśli tylko nie będzie zbyt zmęczony po swoim niezwykłym wyczynie w Chamonix, na pewno powalczy o pierwsze miejsce. Dobrym prognostykiem, może być fakt, że Csaba Nemeth, przed każdym swoim zwycięstwem w Krynicy, kończył UTMB.

Mont Blanc na Jaworzynę być może zamieni również Kamil Leśniak. Na trasie UTMB skutecznie walczył z kryzysami i zajął 65. miejsce. Nie wiadomo jednak, czy problemy ze stopą pozwolą mu wystartować w Krynicy.

Nikomu nie trzeba przedstawiać Marcina Świerca. Wiadomo, że jeśli pojawia się na jakimś biegu, to jest jego faworytem. Jest też 8 zawodnikiem mistrzostw świata w skyrunningu. Ostatnio Marcin odnosi też sukcesy jako trener, a jego zawodnikiem jest m.in. Krystian Ogły. Niedawny zwycięzca K-B-L na dystansie 110km, do Krynicy przyjedzie w ramach przygotowań do La Diagonale des Fous na wyspie Reunion. Zarówno Marcin, jak i Krystian zostali zwycięzcami podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich organizowanego przez Piotra Hercoga. Piotr to 9 zawodnik tegorocznego UTMF - o swoim starcie  wypowiada się bardzo bezpiecznie:

- Pobiegnę zapewne co będę w stanie (śmiech), choć formę mam jeszcze nie najwyższą. Mój główny cel startowy był w tym roku w pierwszym półroczu - 3 imprezy z cyklu Ultra Trail World Tour. Później lipiec musiałem z treningami trochę zaprzestać w związku z organizacją dwóch dużych imprez - Maraton Gór Stołowych i DFBG). Do mocniejszych treningów powróciłem od początku sierpnia, ale to oznacza że brakuje mi do szczytu formy 2-3 tygodnie. Trochę za mało przebiegniętych kilometrów jak na start 100 km. Zdecydowałem się jednak na udział w ostatnich dniach. W Krynicy szczytu nie będzie, ale najsłabszy też nie jestem. Tanio skóry nie sprzedam. Fajna impreza to warto biegać - powiedział nam Piotr Hercog.

Kolejny tytanowy zawodnik biegów ultra to Maciej Więcek, zwycięzca Kieratu w 2013r., rekordzista ponad 500-kilometrowego Głównego Szlaku Beskidzkiego, który pokonał w 114 godzin i 50 min. Ostatnio rzadziej pojawiał się na podium „setek”, ale Maciej to zawodnik z doświadczeniem i twardym charakterem. Na pewno wkrótce wróci to zwyciężania na pełny etat.

Michał Jochymek, zwycięzca Sudeckiej Setki miał dobre przygotowanie do B7D podczas Matterhorn Ultra. W tym szybkim biegu górskim Michał zajął 26. miejsce, co jak sam określił było wynikiem kilku błędów. Forma pozwalała mu na wyższe miejsce.

Bartek Gorczyca w naszej ocenie może być czarnym koniem B7D. Zwycięzca Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego i Ultramaratonu Bieszczadzkiego jest w dobrej formie. Swoją przygodę z dystansem ultra rozpoczął właśnie w Krynicy. Tu zakochał się w biegach górskich, tu wygrał bieg na dystansie 66km. Zwycięstwo na dłuższym B7D stoi przed nim otworem.

Wśród gości zagranicznych warto zwrócić uwagę na Martina Schneeklotha. Chociaż Martin obawia się naszego biegu i zastanawia się, czy uda mu się ukończyć go w limicie, to można to uznać za kokieterię. Ten biegacz często startuje w imprezach długodystansowych w USA. Jest trzecim zawodnikiem Coldwater Mountain, szóstym Rockin Choccolocco. A limit, który go niepokoi został przecież w tym roku wydłużony.

Startu w Biegu 7 Dolin nie potwierdził jeszcze Wegier Nemeth Csaba - zwycięzca ostatnich dwóch edycji tej konkurencji. Wiemy jednak, że przygotowuje się do startu w Krynicy.

Wszystkim uczestnikom biegu życzymy powodzenia!

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce