Przeżyj przygodę na górskiej trasie 23 km! Festiwal Biegowy zaprasza

 

Przeżyj przygodę na górskiej trasie 23 km! Festiwal Biegowy zaprasza


Opublikowane w pt., 09/06/2023 - 13:28

Biegi Górskie na Festiwalu Biegowym cieszą się bardzo dużą popularnością. Na starcie zawsze pojawia się wielu sportowców. Tak jest chociażby w przypadku biegu na 23 km. To wspaniała przygoda!

Przekrój dystansów na Festiwalu Biegowym jest ogromny. Swoje miejsce znajdą tutaj zarówno osoby, które najbardziej lubią biegać po asfalcie czy na krótkich dystansach, jak i miłośnicy długich, ekstremalnych tras.

Dla osób uwielbiających wyzwania doskonałą propozycją będzie Bieg Górski na 23 km. Zawodnicy wyruszają na trasę w niedzielę (10 września) o godzinie 8:45 z Miasteczka Biegowego. Następnie pobiegną m.in. przez osiedla Śmigowskie, Zabanie i Jarzębaki na Halę Pisaną, czerwonym szlakiem na Halę Łabowską i żółtym do Łomnicy. Meta również znajduje się w Piwnicznej.


Najwyższy punkt usytuowany jest w Wierchu nad Kamieniem i znajduje się na 1082 m.n.p.m. O dużej popularności biegu najlepiej świadczy fakt, że w ubiegłym roku na starcie stanęło 217 zawodników. Przedział wiekowy był ogromny. Wszyscy uczestnicy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bawili się doskonale. Wśród panów najlepszy okazał się Michał Dudczak (czas 1:44:52). U pań równych sobie nie miała natomiast Elżbieta Kowalewska (czas 02:08:35).

- Jeśli ktoś biegł dzień wcześniej coś po górach np. 36 km, to niedzielne 23 km są doskonałe żeby rozbiegać na świeżości nogi – przekonuje Maciej Majda, ambasador Festiwalu Biegowego.

Warto wspomnieć również, że wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg w przewidzianym limicie czasowym otrzymają 1 punkt UTMB. Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z 30-procentowej zniżki na biegi górskie do 11 czerwca. Bieg Górski na 23 km czeka właśnie na Ciebie. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce