PZU Festiwal Biegowy w szczegółach. Czekamy na pytania!

 

PZU Festiwal Biegowy w szczegółach. Czekamy na pytania!


Opublikowane w wt., 19/08/2014 - 11:43

Festiwalowy FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dziękujemy za wszystkie maile, wiadomości facebookowe i telefony – czekamy na kolejne.


Szczegółowy informator Biegu 7 Dolin, Ultramaratonu 66 km oraz Biegu Górskiego 36 km można pobrać TUTAJ.

Mapę trasy Biegu 7 Dolin i konkurencji towarzyszących znajdziecie TUTAJ. Mapę, wydrukowaną w formie składanej ulotki, na papierze wysokiej jakości, odpornym na wilgoć – znajdziecie także w pakiecie startowym.


AKTUALIZACJA 30.08.2014: Numery startowe PZU Festiwalu Biegowego zostały przyznane 30 sierpnia. Od tego dnia nie ma już możliwości zmiany pakietu, ale można jeszcze zapisać się na dodatkowe biegi - szczegóły TUTAJ.


Do każdego biegu festiwalowego obowiązuje opłata rejestracyjna w wysokości 10 zł, bez względu na wysokość (lub brak) opłaty startowej. Dotyczy to także Biegów Deptaka.


1. Nagrodą główną PZU Festiwalu Biegowego jest samochód osobowy Ford Ka w wersji „Sportowiec dla Sportowca”, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich, biegaczy którzy ukończą Koral Maraton. Osobista obecność na losowaniu jest warunkiem koniecznym do odebrania nagrody. 


2. Informacja o nagrodach pieniężnych PZU Festiwalu Biegowego znajduje się TUTAJ, zaś oświadczenie o odbiorze nagrody TUTAJ.


3. W Koral Maratonie, Życiowej Dziesiątce, Biegu 7 Dolin i Ultramaratonie 66 km wynagradzane będą zarówno kategorie open, jak i wiekowe.


4. Nagrody w klasyfikacji open i kategoriach wiekowych DUBLUJĄ SIĘ.


5. Rejestracja elektroniczna do Festiwalu potrwa do rozpoczęcia zawodów. Osoby, które zapiszą się po 1 września proszone są o przyniesienie do biura zawodów dokumentu potwierdzającego wniesienie opłaty startowej. Do wybranych konkurencji będzie się można zapisać także podczas samego Festiwalu w Biurze Zawodów w dniach 5-7 września. Zapisy będą przyjmowane nie później niż na godzinę przed startem.


6. Po dokonaniu rejestracji elektronicznej przez biegacza nie wysyłamy e-maila potwierdzającego. Lista startowa Festiwalu jest aktualizowana na bieżąco, można ją znaleźć pod tym adresem: KLIKNIJ. Oznaczenie nazwiska biegacza kolorem niebieskim na liście oznacza, iż wniesiona przez niego opłata startowa i rejestracyjna została zaksięgowana i otrzyma on pakiet startowy do wybranej konkurencji. Aby uzyskać pakiet startowy, osoby, które zarejestrowały się na Festiwal i opłaciły start po 1 sierpnia, muszą dostarczyć do Biura Zawodów w Krynicy potwierdzenie dokonania płatności startowego i opłaty rejestracyjnej.

Fakturę VAT za wpisowe do PZU Festiwalu Biegowego można uzyskać tylko w ciągu 7 dni od daty dokonania wpłaty. Należy przesłać do biura organizacyjnego Festiwalu stosowną prośbę zawierające dane identyfikujące firmę, na którą ma być wystawiona faktura / rachunek.


7. Biuro Zawodów Festiwalu Biegowego mieści się w Domu Forum na deptaku krynickim. Godziny otwarcia Biura:

  • Piątek: 13.00 – 22.00
  • Sobota: 7.00 – 21.00
  • Niedziela: 7.00 – 16.00

8. Obowiązkowe odprawy dla wszystkich uczestników:

  • Iron Run - piątek: godz.14.00; miejsce: Namiot Małopolski na Deptaku Krynickim, plac poniżej Starego Domu Zdrojowego, niedaleko fontanny;
  • Bieg 7 Dolin - piątek godz. 19.00; miejsce: Pijalnia Główna;
  • Sztafety Maratońskie – sobota godzina 18.00 w Domu Forum w Sali Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze.

9. Aby wziąć udział w PZU Festiwalu Biegowym należy wypełnić oświadczenie o zdolności do udziału w biegu / biegach. Oświadczenie jest częścią formularza rejestracyjnego, tak w wersji elektronicznej jak i papierowej (przy zapisie na miejscu). Nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie.


10. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w Festiwalu z powodu kontuzji, mogą przekazać nabyty pakiet startowy innej osobie. Powinny też przekazać oświadczenie o odstąpieniu od startu, które wskazuje z imienia, nazwiska i numeru dokumentu tożsamości osobę, która przejmuje pakiet. Startujący powinien zgłosić się z takim oświadczeniem niezwłocznie do biura PZU Festiwalu Biegowego w terminie nie późniejszym niż 30 sierpnia. Nie ma możliwości zwrócenia pakietu i zwrotu wpisowego.

Procedura przepisania pakietu - jeśli właściciel pakietu wniósł opłatę startową i rejestracyjną (figuruje na liście startowej Festiwalu na niebiesko), to osoba przejmująca pakiet nie musi wnosić opłaty rejestracyjnej. Wystarczy sama rejestracja do wybranego biegu i przesłania oświadczenia o przekazaniu pakietu skanem na adres d.skubisz@isw.org.pl. Oryginał oświadczenia trzeba dostarczyć do biura zawodów w chwili odbierania przejętego pakietu.


11. Osoby, które dokonały już zapisu na PZU Festiwal Biegowy i opłaciły start, a chcą wystartować w dodatkowych konkurencjach, powinny zgłosić swój zamiar do biura organizacyjnego imprezy i po dopisaniu dodatkowych konkurencji do swojego profilu - wnieść opłatę startową.


12. Opłatę rejestracyjną w wysokości 10 zł wnosi się tylko raz, bez względu na liczbę wybranych konkurencji i termin ich przypisania do profilu rejestracyjnego.


13. Osoby, który rezygnują ze startu w wybranej konkurencji, mogą zgłosić ten fakt do biura organizacyjnego PZU Festiwalu Biegowego. W efekcie zostaną skreślone z listy startowej danego biegu.


14. Pakiety startowe przewidywane są we wszystkich konkurencjach biegowych PZU Festiwalu Biegowego. W pakiecie znajdzie się m.in. pamiątkowa koszulka, obszerny informator o imprezie, numer startowy i gadżety od partnerów Festiwalu.

Aby odebrać pakiet startowy za inną osobę, należy przedstawić w biurze zawodów pisemną zgodę nabywcy pakietu na taką czynność. Stosowne oświadczenie można pobrać TUTAJ.


15. Festiwal Biegowy zapewnia transport uczestników z mety Biegu 7 Dolin na dystansie 36 km (meta w Rytrze), 66 km (meta w Piwnicznej-Zdrój) oraz Życiowej Dziesiątki (meta w Muszynie) do Krynicy.


16. Podczas Życiowej Dziesiątki prowadzone będą klasyfikacje: generalna (open) kobiet i mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych. W ramach biegu odbędą się również Mistrzostwa Polski Masters w podziale na osiem kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają medale (złoty, srebrny i brązowy) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.


17. W ramach Biegu 7 Dolin odbędą się I Mistrzostwa Polski w Ultramaratoie Górskim. W mistrzostwach zostaną sklasyfikowani wszyscy biegacze, którzy wezmą udział w konkurencji, bez względu na przynależność klubową czy status w PZLA.


18. Iron Run to biegowa etapówka. Składa się z 8 konkurencji – w kolejności rozgrywania: Krynicka Mila, Bieg na 15 km, Bieg Nocny 5 km, Bieg Górski 36 km, Życiowa Dziesiątka, Minimaraton, Bieg na Jaworzynę Krynicką, Koral Maraton. Zwycięzcą całych zawodów zostanie zawodnik, który uzyska najlepszy czas łączny we wszystkich ośmiu biegach.

UWAGA - dojazd zawodników na Bieg na Jaworzynę (niedziela, start 6:00 z dolnej stacji kolejki gondolowej):

- godz. 4:30 – ul. Ebersa – zbiórka zawodników 30 min przed wyjazdem autokaru;
- godz. 5:00 – wyjazd autokarów do dolnej stacji kolejki gondolowej.

Autokary czekają do zakończenia biegu do godziny 7:45 i odwożą zawodników do centrum Krynicy.


19. Wyniki uczestników konkurencji Iron Run na poszczególnych dystansach NIE będą brane pod uwagę przy ustalaniu kolejności zawodników w Lidze Festiwalu Biegowego. Ich uczestnicy NIE będą też klasyfikowani w poszczególnych konkurencjach. Wyjątek stanowią zawodnicy, którzy nie zmieszczą się w limicie czasowym danej konkurencji – odpadając z IR zostaną jednocześnie sklasyfikowani w tej konkurencji.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce