PZU zostało partnerem tytularnym Festiwalu Biegowego

 

PZU zostało partnerem tytularnym Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 17/06/2014 - 15:30

Już ponad 6200 biegaczy z całego kraju i zagranicy zgłosiło swój udział w sportowych zmaganiach w Krynicy-Zdrój, wybierając spośród ponad 20 biegów. W tym roku partnerem tytularnym imprezy został PZU. To kolejny krok ubezpieczyciela w kierunku promocji zdrowego i aktywnego trybu życia wśród Polaków.

PZU Festiwal Biegowy jest jedynym tak wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem biegowym w kraju. W ciągu trzech dni zawodnicy mają do wyboru ponad 20 biegów o łącznej długości tras wynoszącej niemal 300 km. Od 400-metrowych Biegów Deptaka dla dzieci, przez krynicką milę, życiową dziesiątkę, półmaraton, Koral Maraton, aż po 100-kilometrowy Bieg 7 Dolin, od tego roku rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie. Dla najsilniejszych zawodników rozgrywana jest biegowa etapówka – składająca się z 8 biegów IRON RUN.

Piąta edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 5-7 września, zapowiada się rekordowo. Program imprezy wzbogacił się o kolejne konkurencje (m.in. półmaraton, bieg nocny czy minimaraton). Chęć startu w Krynicy zgłosiło już ponad 6200 biegaczy z całego kraju i zagranicy, czyli o 2000 więcej niż w tym samym czasie w 2013 roku.

PZU patronuje także konkursom na „Biegowe Wydarzenie Roku” i „Biegowego Dziennikarza Roku”, organizowanym przez portal festiwalbiegow.pl. Wśród wszystkich chętnych, którzy wezmą udział w głosowaniu, rozlosowanych zostanie 40 voucherów o wartości 500 zł na zakupy w sklepie internetowym dla biegaczy. Konkursy rozstrzygnięte zostaną 5 września, podczas Festiwalu Biegowego. Organizatorzy najlepszego biegu otrzymają nagrodę o wartości 100 000 złotych, a dziennikarz roku – 30 000 złotych.

PZU od lat poprzez ofertę produktową oraz liczne działania prewencyjne i sponsoringowe zabezpiecza zdrowie i życie Polaków. Zaangażowanie w kolejne wydarzenie biegowe wynika z chęci zaadresowania tematu zdrowia i profilaktyki do jak najszerszego grona Polaków. Co rok przekazujemy miliony złotych na projekty z obszaru profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia. Przez bieganie chcemy promować aktywność fizyczną – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych PZU.

PZU Festiwal Biegowy jest kolejną dużą imprezą biegową, którą wspiera PZU. Od sierpnia 2013 roku firma jest sponsorem tytularnym Maratonu Warszawskiego – największego maratonu w Europie Środkowo-Wschodniej. Angażuje się również w takie wydarzenia, jak Silesia Marathon, Cracovia Półmaraton, Maraton Lubelski, Łódź Maraton Dbam o Zdrowie czy PZU Alpin Sport - Tatrzański Bieg pod Górę.

Upowszechniając bieganie PZU wspiera także budowę Tras Zdrowia na terenie całego kraju. W ramach inicjatywy zwycięskie samorządy z całej Polski otrzymają środki na stworzenie specjalnych ścieżek biegowych. Dzięki temu, zarówno aktywnym sportowcom, jak i osobom, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, udostępniona zostanie przestrzeń do ćwiczeń. Ścieżki będą stanowić strefę treningów, zajęć, relaksu i integracji społeczności lokalnej. W ramach pierwszej edycji programu do końca września tego roku powstanie 30 PZU Tras Zdrowia na terenie całej Polski. Do konkursu wpłynęło 150 zgłoszeń.  

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce