Rastislav Hudak przyjedzie do Piwnicznej po raz pierwszy i wystartuje na 100 kilometrów

 

Rastislav Hudak przyjedzie do Piwnicznej po raz pierwszy i wystartuje na 100 kilometrów


Opublikowane w wt., 09/07/2024 - 11:47

- Długo nie biegałem, zacząłem około 2018 roku - przyznaje Rastislav Hudak, który zdecydował się na tegoroczny start podczas 15. Festiwalu Biegowego. - Na festiwalu w Piwnicznej jeszcze nie byłem. Pomysł zapisania się na Festiwal Biegowy w Piwnicznej pojawił się w zeszłym roku. O festiwalu dowiedziałam się od znajomego, który już na nim był.

Dlaczego Rastislav Hudak wybrał bieg na 100 km? - Ciężko powiedzieć - mówi. - Pewnie dlatego, że bieg na 100 km to wyzwanie. Na 100 km człowiek ma wystarczająco dużo czasu dla siebie, aby oczyścić głowę i uporządkować myśli.

- Od roku, półtora, regularnie biorę udział w imprezach biegowych. W ubiegłym roku ukończyłem już dwa biegi na 100 km, trzy maratony szosowe, 5 biegów na dystansie około 50 km i kilka innych na dystansie 10-20 km – już tego nie liczę, gdy widzę ciekawego wydarzenie, po prostu się rejestruję i biegnę w ramach mojego szkolenia.

Z Rastislavem Hudakiem będziemy mogli spotkać się w Piwnicznej przez cały czas Festiwalu, bo jak mówi, chce przyjechać samochodem i spędzić tu 2-3 dni. Życzymy powodzenia na trasie! (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. Rastislav Hudak

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce