Renata Grabska ma na koncie już 684 imprezy biegowe! Na Festiwalu Biegowym nie odpuściła żadnej Dychy

 

Renata Grabska ma na koncie już 684 imprezy biegowe! Na Festiwalu Biegowym nie odpuściła żadnej Dychy


Opublikowane w pon., 13/05/2024 - 11:05

Gdybyście w telewizyjnym teleturnieju trafili na pytanie za milion - w ilu edycjach Mistrzostwach Polski MASTERS na dystansie 10 km brała udział Renata Grabska, Ambasador Festiwalu Biegowego, to pamiętajcie, właściwa odpowiedź brzmi: we wszystkich! Również w ubiegłym roku pani Renacie udało mi się zdobyć tytuł Mistrzyni Polski MASTERS w kategorii K-70-74, z czasem 55 min 16 sek. A bieg ukończyła bez żadnych problemów.

Renata Grabska biega już od 38 lat. Na swoim koncie ma aż 684 imprez biegowych, zarówno w kraju jak i za granicą! - Wcześniej biegałam ultra, 24-godzinne, maratony, gdzie w swoich kategoriach wiekowych zajmowałam wysokie miejsca na podium. Zwiedziłam dzięki temu kawał Europy.

- Poznałam mnóstwo ciekawych ludzi - mówi nam pani Ambasador. - Mimo swojego wieku, a mam 74 lata, jestem w dobrej formie fizycznej oraz psychicznej. Dodatkowo bardzo dużo czasu spędzam na rowerze, oraz w górach podczas wakacji.

Gdzie można było ją zobaczyć ostatnio? Brała udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Toruniu, gdzie w Cross Country w swojej kategorii wiekowej 70-74, zajęła czwartą lokatę, a wśród Polek - pierwszą. Europejska elita na różnych dystansach. Te biegi wśród europejskiej elity wspomina jako ogromnie przeżycie. 

Ambasadorem Festiwalu Biegowego jest już od kilku lat, ale innych aktywności również można pani Renacie pozazdrościć - jest studentką Akademii 50 + przy WSIZ-ie w Rzeszowie, radną w Rzeszowskiej Radzie Seniorów i Ambasadorem „Głosu Seniora”.

Pozostaje cały czas w ruchu nie tylko podczas biegów, co daje jej dodatkową motywację, do tego co robi. I cały czas jest wierna zasadzie: w zdrowym ciele - zdrowy duch!

Do startów Renata Grabska przygotowuje się przez 11 miesięcy w roku. Biega na krótszych jak i dłuższych dystansach oraz w crossach. Poza tym systematycznie bierze udział w zajęciach podczas „Biegam bo Lubię”, co wzmacnia ją psychicznie jak i fizycznie. Jak twierdzi, styl życia jest również ważny, jesli chce się utrzymać formę od początku do końca sezonu.
 
Czy pani Ambasador zachęca innych do udziału w Festiwalu Biegowym? Jasne, że tak. Zwłaszcza środowisko biegaczy na terenie Podkarpacia. Jak jednak przyznaje, od wielu osób słyszy, że nie ma już tak cennych nagród jak podczas pierwszych  edycji.

- Biegów jest tyle wszędzie, że część moich znajomych, po prostu zrezygnowała z uczestnictwa w Festiwalu, na rzecz innych, ciekawych biegów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Do tego dochodzi kwestia noclegów - w Piwnicznej nie ma ich tak wiele jak w Krynicy - wzdycha pani Renata. Ale czy to ją  zniechęca? A skądże!

Podczas 15. Festiwalu Biegowego planuje po raz kolejny wziąć udział w biegu na 10 km, z nadzieją że będzie on w ramach Mistrzostw Polski MASTERS 2024. (t.kowalski@festiwalbiegowy.pl) Fot. Renata Grabska

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce