Rodzina Połeć z hattrickiem w Nocnym Biegu Rodzinnym 5 km

 

Rodzina Połeć z hattrickiem w Nocnym Biegu Rodzinnym 5 km


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 23:58

Na finał drugiego dnia 10. TAURON Festiwalu Biegowego walczono o tytuł familii na piątkę. Wszystko w ramach Nocnego Biegu Rodzinnego.

W ciepły, choć nieco deszczowy wieczór na krynickim deptaku atmosfera była wyjątkowo gorąca. Na starcie stawiły się rodziny z różnych części kraju, które postanowiły przedłużyć wakacje.

Trasa prowadziła w kierunku w Stacji Narciarskiej Słotwiny. Oprócz klasyfikacji rodzinnej można się było ścigać solo. Było o co walczyć.

Najszybciej z trasą uporał się Michał Wojciechowski (trzecie triumf w Krynicy w trakcie weekendu!). Tarnobrzeżanin pokonał dystans w 16:30. Chwilę po nim finiszowali bracia Arkadiusz Połeć (16:48) i Adrian Połeć (17:09). Czekali oni jeszcze na tatę – pana Jerzego.

- Trochę deszcz utrudniał warunki jeśli chodzi o nawierzchnię, ale co do temperatury było wyśmienicie! Deszcz oczyścił nieco powietrze. Do 2,5 km, do podbiegu, trzymałem się z kolegą. Później on bardzo mocno ruszył i zaatakował na zbiegu. Nie było szans. Zwłaszcza, że biegłem wcześniej Życiową Dziesiątką gdzie ustanowiłem życiówkę (32:21 -red). Jestem więc zadowolony z tego startu – mówił po biegu Arkadiusz Połeć.

Wśród pań najszybciej dystans pokonała Regina Kulka, znana z biegów Grand Prix Małopolski. Siostra Szymona Kulki uzyskała czas 19:58. Za metą żartowała, że ze swoją rodziną na pewno mogłaby powalczyć o wygraną.

- Jakby biegał Szymek, to kto wie! – mówiła z uśmiechem.

- A mówiąc zupełnie poważnie, to biegło mi się ciężko. Pobiegłam w Życiowej Dziesiątce gdzie byłam blisko życiówki (38:18 - red). Nieco opadłam z sił, ale i tak wynik jest przyzwoity. Początkowo biegłam z jedną z dziewczyn. Później zostawiłam ją na podbiegu. Dalej biegnąc żywym tempem kontrolowałam tempo – relacjonowała Regina Kulka.

Po raz trzeci z rzędu najszybszą z rodzin zostali państwo Połeć z Rudy Śląskiej, którzy indywidualnie zajęli 2, 3 i 26 miejsce, z łącznym czasem 55:29. To trzeci triumf tej familii w rodzinnej rywalizacji w Krynicy. Sklasyfikowano w sumie 13 rodzin.

RZ


Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce