Rozkłady jazdy pociągów i autobusów. Jak dojechać do Piwnicznej-Zdroju?

 

Rozkłady jazdy pociągów i autobusów. Jak dojechać do Piwnicznej-Zdroju?


Opublikowane w śr., 08/09/2021 - 13:52

12. edycja Festiwalu Biegowego zaczyna się już w najbliższy piątek, 10 września. Odbywa się w tym roku na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. Sprawdź, jak dojechać tu pociągiem albo autobusem.

To informacja dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w samym Festiwalu Biegowym i imprezach towarzyszących a nie kwapią się by dojeżdżać autem i szukać miejsca parkingowego. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat połączeń autobusowych i kolejowych. A podkreślmy, że na linii Nowy Sącz, Stary Sącz, Rytro, Piwniczna-Zdrój kursuje codziennie aż 19 par pociągów i przemieścimy się nimi nawet w niecałe 30 minut.

Zacznijmy od połączeń Kolei Małopolskich, które obsługują trasę Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. I zaznaczmy, że nowy, aktualnie obowiązujący rozkład, wprowadzono 29 sierpnia a będzie on obowiązywał do 6 listopada. Pierwszy kurs z Nowego Sącza do Piwnicznej-Zdroju jest o godzinie 5.50 (dojazd na miejsce 6.22), ostatni o 17.30 (dojazd na miejsce o 17.59). Pełny rozkład do wydrukowania dostępny jest TUTAJ.

Zobacz też: Gdzie zaparkujesz w Piwnicznej-Zdroju na czas Festiwalu Biegowego?

Kolejna spółka kolejowa, która obsługuje trasę Nowy Sącz – Piwniczna to spółka Polregio. W tym wypadku połączeń należy szukać za pośrednictwem przeglądarki https://portalpasazera.pl/

Przejdźmy do transportu autobusowego. Najwięcej połączeń na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro – Piwniczna-Zdrój oferuje dzisiaj MARPOL. W tym wypadku pełny rozkład jazdy (uwaga na zmiany po wakacjach) znajdziecie w galerii zdjęć dołączonej do tej publikacji. Zawiera on również połączenia wewnątrz gminy, czyli między Piwniczną-Zdrój a miejscowościami Łomnica, Zubrzyk, Wierchomla i Kokuszka.

Kolejna firma, która tu kursuje to Szwagropol – autobusami tego przewoźnika można przemieszczać się na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz - Rytro – Piwniczna-Zdrój i dalej do Muszyny i Krynicy-Zdroju. Rozkład jazdy dostępny jest w formie wyszukiwarki pod adresem https://www.szwagropol.pl/pl/linie-autobusowe/rozklad-jazdy/?rozklad=8&kierunek=11

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce