Roztoczański Festiwal Biegowy na start!

 

Roztoczański Festiwal Biegowy na start!


Opublikowane w pt., 24/03/2023 - 17:56

Bieganie to sport, który łączy ludzi. Na trasach pojawia się coraz więcej osób, próbujących w nim swoich sił. Pasjonatów cały czas przybywa. Nie może zatem dziwić, że również wydarzeń, na których mogą się realizować jest coraz więcej. Mamy dla Was interesującą propozycję!

Od 30 czerwca do 2 lipca odbędzie się Roztoczański Festiwal Biegowy. To jego premierowa odsłona. Organizatorem jest gmina Lubaczów przy współudziale gminy Horyniec-Zdrój, a trasy zostały wyznaczone w kilku okolicznych miejscowościach i zaczynać się będą w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej oraz Horyńcu-Zdroju. Zapowiadają się ogromne emocje. 

30 czerwca (w piątek) w nocy czeka nas marsz Nordic Walking oraz bieg. Oba odbędą się na dystansie 5 km. W sobotę zawodnicy wezmą udział w biegu na 51 i 35 km oraz rajdzie rowerowym w Horyńcu. Dodatkowo w Cieszanowie odbędzie się wówczas bieg na 10 km i Nordic Walking na 5,4 km (ODRĘBNE ZAPISY, REGULAMIN I OPŁATY).
W niedzielę wracamy do Kresowej Osady na Nordic Walkingu 10 km i półmaraton uliczny na 21,0975 km. Pełny program znajdziecie TUTAJ.

Niezwykle atrakcyjnie wyglądają również same ceny. Za bieg nocny oraz Nordic Walking na 5 km zapłacimy 30 zł. Nordic Walking na 10 km kosztuje 50 zł, półmaraton – 80 zł, biegi trailowe na 51 km i 35 km – po 120 zł, a 3-dniowy pakiet startowy tylko 180 zł. Żaden pasjonat sportu nie może odpuścić takiej okazji! 

Na zakończenie każdego dnia rywalizacji zostały przewidziane dekoracje. Nie zabraknie również ogniska, występów zespołów ludowych i wspólnej biesiady. Atmosfera będzie na pewno znakomita, co tylko doda całemu wydarzeniu kolorytu. Organizatorzy mają w planach o wiele więcej, ale nie chcą odkryć wszystkich kart od razu…

Cała impreza jest znakomitym pomysłem na spędzenie czerwcowego weekendu i początku wakacji. Na Roztoczański Festiwal Biegowy możecie przyjechać wraz z rodziną i doskonale bawić się na różnych dystansach i podczas imprez towarzyszących. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ofertę noclegów na każdą kieszeń oraz pysznego jedzenia w atrakcyjnych cenach znajdziecie TUTAJ.

W okolicy nie brakuje wyjątkowych atrakcji, które dodatkowo sprawią, że pobyt w gminie Lubaczów będzie jeszcze przyjemniejszy. Co szczególnie warto zobaczyć?

- Nasz region to nie tylko bogactwo zachwycającej przyrody i spokój, którego próżno szukać w Bieszczadach czy Zakopanem, ale także przepiękne obiekty materialnego dziedzictwa kulturowego. Są to przede wszystkim Muzeum Kresów w Lubaczowie, gdzie historia jest na wyciągnięcie ręki, to także zabytkowe cerkwie na czele z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO cerkwią św. Paraskewy w Radrużu, pałace- Łosiów w Narolu i Ponińskich w Horyńcu-Zdroju. Horyniec słynie również z pokładów leczniczej borowiny i wody siarczkowej, które wykorzystywane są w znanych horynieckich uzdrowiskach”- mówi organizator Festiwalu Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów.

Trasy biegów zostały ustalone tak, aby pokazać Wam jak najwięcej skarbów Roztocza, a w wolnej chwili możecie odwiedzić ciekawe obiekty turystyczne i regionalne restauracje. 

- W gminie Lubaczów znajduje się najnowocześniejsze na Podkarpaciu Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach wraz z parkiem doświadczeń, galeria kolejnictwa Stacja Basznia w Baszni Dolnej, gdzie można przejechać się minikolejką i wioska tematyczna- Kresowa Osada, w której funkcjonują warsztaty rzemiosł dawnych. Te miejsca z pewnością warto odwiedzić. I oczywiście tylko tu jest taka kuchnia, do której chętnie wracają turyści. Serdecznie polecam pierogi z gęsiną, podkarpackie proziaki, krem z pokrzywy, czy strudel lub paschę, które oferuje restauracja w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej - dodaje włodarz Gminy Lubaczów.

Zanim przyjedziecie we wrześniu na Festiwal Biegowy do Piwnicznej, warto również pojawić się w czerwcu na jego roztoczańskiej odmianie. Po prostu, musicie być częścią tej imprezy – tak, jak my! Zarejestrujcie się TUTAJ.
 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce