„Run 4 a smile" w Nowym Sączu dla Julki Bodziony okiem ambasadora

 

„Run 4 a smile" w Nowym Sączu dla Julki Bodziony okiem ambasadora


Opublikowane w wt., 07/06/2022 - 19:31

„Run 4 a smile" w Nowym Sączu dla Julki Bodziony

„Run 4 a smile" czyli Bieg po uśmiech to event charytatywny organizowany przez studentów Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu, przy współpracy wielu organizacji partnerskich oraz darczyńców i sponsorów.

- W sobotę czwartego czerwca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyła się już dziewiąta edycja tego wyjątkowego biegu. Miałem w niej okazję uczestniczyć po raz drugi. Tym razem całkowity dochód z tej imprezy, a także imprez towarzyszących został przeznaczony na potrzeby chorej Julii Bodziony.

W miasteczku pojawiło się chyba około 500 biegaczy w różnym wieku, bo były także biegi dla dzieci na różnych dystansach, a nam przyszło rywalizować na dystansie czterech kilometrów – relacjonuje Marek Podraza, uczestnik biegu i Ambasador Festiwalu Biegów.

„Run 4 a smile" w Nowym Sączu dla Julki Bodziony

W czasie tego wyjątkowego wydarzenia nie  zabrakło  spotkania z alpakami, grilla, pokazów tanecznych, było malowanie twarzy, licytacje, losowanie nagród oraz wiele stoisk organizacji partnerskich uczelni. „Run 4 a smile" to wspaniały projekt społeczny realizowany przez studentów WSB-NLU od 2014 roku.

Głównym celem jest zorganizowanie biegu charytatywnego dla dzieci i dorosłych oraz imprezy plenerowej na terenie Miasteczka Galicyjskiego, Sądeckiego Parku Etnograficznego i stadionu LKS Jedność.

Całkowity dochód z imprezy rokrocznie przeznaczany jest na cele charytatywne. W tym roku był on poświęcony właśnie Julii Bodziony. Julka jest po operacji i częściowym usunięciu guza. Po zabiegu okazało się, że nie może mówić, chodzić, ani samodzielnie siedzieć. Teraz jest w trakcie intensywnej rehabilitacji, która pozwoliła jej odzyskać częściową sprawność, jednak potrzeb jest więcej.

„Run 4 a smile" w Nowym Sączu dla Julki Bodziony

- Trasa biegu wiodła po pięknym skansenie. Można go było w trakcie biegu pozwiedzać. Dopisała pogoda i super organizacja. W gronie startujących były też wyjątkowe osoby prof. WSB-NLU dr Dariusz Woźniak, rektor sądeckiej uczelni, który pobiegł z numerem jeden i z którym miałem okazję się poznać rok temu oraz pani Edyta Bodziony, mama Julki, która po biegu dziękowała wszystkim za pomoc i wsparcie - dodaje Marek Podraza.

Wydarzeniem wieńczącym IX edycję „Run 4 a smile" będzie dwudniowy Summer Sącz Festival. Na terenie kampusu WSB-NLU 10 i 11 czerwca wystąpią m.in. Smolasty, Margaret, czy Baranovski.

- Słowa uznania i podziękowania należą się całej społeczności uczelni na czele z jej rektorem prof. WSB-NLU dr Dariuszem Woźniakiem za wspaniałą organizację imprezy pod każdym względem. W takim biegu nogi niosąsame. Pozostaje mi tylko zachęcić miłośników biegania do wzięcia udziału za rok w jubileuszowym X „Run 4 a smile" – dodaje na koniec Marek Podraza.

„Run 4 a smile" w Nowym Sączu dla Julki Bodziony

Rok temu w ramach ósmej edycji tej akcji udało się zebrać dla Marysi Zwolińskiej rekordową kwotę – 50 000 zł. Jak będzie w tym roku, dowiemy się już wkrótce. Cały czas można wpłacać na leczenie Julki. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce