Ruszają po rekord! Sądecka Dycha jak zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem

 

Ruszają po rekord! Sądecka Dycha jak zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem


Opublikowane w sob., 09/09/2023 - 11:53

 

Dzieje się drugiego dnia Festiwalu Biegowego! Wielkie emocje w Miasteczku Biegowym panują od godziny 2 w nocy. To wlłśnie wtedy wyruszył Bieg 7 Dolin na 100 km. W rywalizacji wzięli też udział zawodnicy startujący w biegach na 36 i 61 km oraz nieco młodsi, rywalizujący w Biegu Dzieci.

W samo południe ruszyła z kolei Sądecka Dycha, a więc bieg na 10 km. To dystans, który co roku cieszy się ogromną popularnością. Nie inaczej było również i tym razem. Na starcie pojawiły się setki zawodników. 

Początek biegu wyznaczony został w Suchej Dolinie. Niektórzy zawodnicy docierali tam bezpośrednio, inni korzystali z autobusów podstawionych przez organizatorów w pobliże Miasteczka Biegowego.

Co mówili na chwilę przed wyruszeniem na trasę?

- Chciałbym ukończyć bieg, bo jestem po operacji serca. Biegam od wielu lat, kiedyś reprezentowałem Stal Mielec. Chcę kontynuować dalej przygodę z tym sportem. Jestem na Festiwalu Biegowym drugi raz. Atmosfera jest bardzo fajna, a do tego mamy zdrowe, górzyste powietrze - mówi pan Jerzy, który do Piwnicznej przyjechał z Mielca.

- Jest super. mamy bojowe nastawienie i biegniemy po rekord. Liczę na wynik w granicach 50 minut - dodaje pan Janusz.

Trasa, którą mają do pokonania jest bardzo szybka i prowadzi w większości w dół. Nie bez przyczyny bieg nazwany został przecież Sądecką Dychą po rekord. Meta znajduje się na Miasteczku Biegowym w Piwnicznej-Zdroju. Zabawa na Festiwalu Biegowym jest doskonała. Więcej znajdziecie w materiale filmowym. (MatiP, fot.: MP) 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce