Ruszyły zapisy na darmowy Bieg po Horyzont – Pogórzański Festiwal Biegowy

 

Ruszyły zapisy na darmowy Bieg po Horyzont – Pogórzański Festiwal Biegowy


Opublikowane w czw., 28/04/2022 - 10:30

Ruszyły zapisy na darmowy Bieg po Horyzont

Ruszyły zapisy na darmowy Bieg po Horyzont w ramach Pogórzańskiego Festiwalu Biegów. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na imprezy dwudniowe.

- Chodzi o to, aby więcej osób mogło się spotkać na naszych imprezach biegowych. Do biegów, które tradycyjnie były rozgrywane, dołożono nowe kategorie między innymi bieg rodzinny. Pierwsze biegi tego cyklu odbędą się 4 i 5 czerwca w Burzynie koło Tuchowa – informuje Jarosław Makowiec kierownik organizacji biegu.

Organizatorem tej ciekawej imprezy jest Fundacja Alegoria, start i meta będzie zlokalizowana na stadionie LKS w Burzynie. Pierwsze biegi Po Horyzont odbyły się w wersji wirtualnej w 2020 roku. Był wówczas limit 500 osób i lista startowa zapełniła się bardzo szybko w ciągu paru godzin.

- Nie ukrywam, że znalezienie się na liście startowej graniczyło z cudem, ale jakoś się udało. Pokonałem nawet podwójnie ten dystans. Darmowy bieg wirtualny o nazwie Po Horyzont – Prolog, odbywał się wówczas od 15 do 22 grudnia się na terenie całego kraju. Po pokonaniu dystansu trzeba było przesłać wyniki biegu, a w pakiecie przyszły koszulki, upominki i piękne medale.

W ubiegłym roku były ograniczenia, ale można było już pobiec normalnie. Ten rok zapowiada się bardzo atrakcyjnie, bo imprezy będą dwudniowe i dla całych rodzin - komentuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik biegów Po Horyzont.

Ruszyły zapisy na darmowy Bieg po Horyzont

W Burzynie w pierwszym dniu czwartego czerwca rozegrany zostanie bieg na 23 kilometry a piątego czerwca w niedzielę biegi dla dzieci, bieg rodzinny, bieg na dystansie 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie 5,5 km

- W biegu rodzinnym drużynę tworzą przynajmniej dwie osoby spokrewnione, z których przynajmniej jedna jest pełnoletnia. W biegu rodzinnym ze względu na różny wiek osób biorących udział nie będzie prowadzona klasyfikacja miejsc. Każda z rodzin otrzyma jeden numer startowy, który po biegu weźmie udział w losowaniu rodzinnych nagród.

Impreza ma charakter otwarty, ale obowiązuje limit zgłoszeń – 1000 osób dorosłych i 200 dzieci, tak, że warto się pospieszyć, bo listy startowe już się zapełniają – dodaje Jarosław Makowiec.

Każdy uczestnik biegów 23 km, 10 km oraz nordic walking otrzyma pakiet startowy, na który składają się: numer startowy, wodę na mecie zawodów, gadżety przygotowane przez organizatora, pamiątkowy medal na mecie oraz posiłek na mecie. Kolejne biegi z tego cyklu rozegrane zostaną 27 i 28 sierpnia w Wierzchosławicach oraz pierwszego października w Nowym Targu.

Zgłoszenia do biegów 23 km, 10 km, nordic walkig i biegów dzieci dostępne są przez internet na stronie: www.biegipohoryzont.pl (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce