Ryś Berdyś odwiedził Zespół Szkół w Świniarsku

 

Ryś Berdyś odwiedził Zespół Szkół w Świniarsku


Opublikowane w śr., 03/12/2014 - 12:23

Maskotka PZU Festiwalu Biegowego zadbała o koncentrację małych uczestników II Gminnego Dyktanda o „Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec”. W oczekiwaniu na wyniki sprawdzianu Ryś Berdyś rozdał sporo nagród w konkursie wiedzy o PZU Festiwalu Biegowym i zaprosił małych biegaczy na przyszłoroczną odsłonę imprezy.

Dla sporej grupy z ponad 100 uczestników edukacyjnej imprezy w Świniarsku, nasz Festiwal nie miał tajemnic. Dzieci, szczególnie te które miały już okazję biegać w Krynicy, bez większych problemów wymieniały najważniejsze biegi Festiwalu czy dystanse, na których są one rozgrywane. Gdy się myliły, nie popadały w zakłopotanie i z szerokim uśmiechem prosiły o podpowiedź. A że odpowiadano do skutku, każde dziecko otrzymało nagrodę za poprawną odpowiedź; były wśród nich koszulki, naklejki, plany lekcji czy kubki.

Dzieci, które nie wiedziały dotąd o krynickiej imprezie lub znały ją tylko z opowiadań kolegów lub rodziców – biegaczy, z zaciekawieniem oglądały film podsumowujący ostatnią edycję Festiwalu. Zastygały w bezruchu, gdy w kadrze pojawiali się najmłodsi uczestnicy krynickiej imprezy. Po chwili radośnie komentowały to, co zobaczyły i usłyszały.

Dzieci najbardziej interesowały się Biegami Deptaka, w których same mogą uczestniczyć. Pytały o dystanse, o frekwencję, o medale i nagrody. Największym zainteresowaniem cieszył się zaś sam Ryś Berdyś. Dzieci garnęły się do pamiątkowych zdjęć i rozmów z maskotką. Za każdym razem, gdy festiwalowy zwierzak pytał czy przyjadą we wrześniu do Krynicy na wspólną zabawę, padało radosne „TAAAAAK”.

Ryś Berdyś odwiedzi wkrótce kolejne miejscowości w Małopolsce (szczegóły niebawem na naszej stronie). Tymczasem zachęcamy do kontaktu dyrektorów szkół, przedszkoli czy placówek kulturalnych, które chciałyby ugościć maskotkę u siebie. Przyjedziemy i przywieziemy ze sobą świetną zabawę i mnóstwo nagród dla Waszych wychowanków.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce