Rytro gości aż 3 biegi z serii Biegów Siedmiu Dolin! Wójtowie szlifują formę

 

Rytro gości aż 3 biegi z serii Biegów Siedmiu Dolin! Wójtowie szlifują formę


Opublikowane w wt., 27/04/2021 - 14:52

Rytro gości aż 3 biegi z serii Biegów Siedmiu Dolin! Wójtowie szlifują formę

Dla Rytra współorganizacja tegorocznego Festiwalu Biegowego to swoistego rodzaju zwieńczenie tutejszych tradycji. Od lat działa tu bowiem jeden z najprężniejszych klubów, Stowarzyszenie Visegrad Maraton. Jak zatem wyglądają przygotowania do wrześniowej imprezy?

Jak informuje wójt Jan Kotarba, to tu na Suchej Strudze, będzie start biegu na 36 km, najkrótszego z serii Biegów Siedmiu Dolin.

Tędy będzie też przebiegała trasa biegów na 61 km i 100 km wspomnianej serii - uczestnicy, którzy wystartują z Piwnicznej-Zdroju po zdobyciu m.in. Przehyby wbiegną się w drogę powiatową już i pobiegną koło Perły Południa, by potem wpiąć się w centrum Rytra w drogę krajową DK 87 i potem przez most na Popradzie ruszą w na Cyrlę a potem w kierunku Hali Łabowskiej przez Jaworzynę Kokuszańską, Halę Pisaną, by przez Łomnicę, a przy dłuższym wariancie dalej m.in. przez Jaworzynę Krynicką i Bacówkę pod Wierchomlą – finiszować już na terenie Piwnicznej-Zdroju, na Nakle.

- Na terenie Rytra będą też punkty serwisowe tych biegów. Jeszcze zastanawiamy się nad konkretną lokalizacją, ale na dziś brane są pod uwagę dwie: koło Szkoły Podstawowej i na Suchej Strudze – wyjaśnia włodarz ryterskiego samorządu.

Rytro gości aż 3 biegi z serii Biegów Siedmiu Dolin! Wójtowie szlifują formę

Nie jest też tajemnicą, że Kotarba, podobnie jak jego zastępca Mariusz Zuber, przygotowują się również do czynnego udziału w Festiwalu Biegowym. Kotarba był swego czasu zawołanym kolarzem, startował w wielu zawodach kolarskich, ale lubi się również „wybiegać” i zamorsować. Najlepszym dowodem jest fakt, że uczestniczy we wszystkich zawodach biegowych organizowanych na terenie gminy.

Dziś nie ukrywa, że z kondycją po zimie trochę krucho, ale w miarę wolnego czasu już robi zaprawę na rowerze. – I na pewno, w którymś z biegów Festiwalu Biegów wezmę udział i na pewno nie będzie to bieg na 300 metrów – śmieje się Jan Kotarba.

Podobną deklarację składa Mariusz Zuber, aktywny członek wspomnianego Stowarzyszenia Visegrad Maraton. Dodajmy też, że ryterskich samorządowców biegowe szlify zdobywa też skarbnik gminy Lucyna Zaucha. (es) Fot.: TK/archiwum wójta Jana Kotarby

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce