Rywalizacja zakończona, nagrody rozdane! Znamy zwycięzców „Aktywnego Małopolanina”

Opublikowane w pt., 09/09/2022 - 15:11

To było mocne otwarcie 13. Festiwalu Biegowego. Ponad 600 dzieci z 23 szkół z województwa małopolskiego rywalizowało w zawodach „Aktywny Małopolanin”. Łącznie przystąpili do zmagań w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa I-III, szkoła podstawowa IV-VI, szkoła podstawowa VII-VIII i szkoła średnia.

Dzieci i młodzież brali udział m.in. w skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance i żonglerce piłką nożną. Nie zabrakło także biegu sztafetowego oraz biegu indywidualnego po medal. Po kilku godzinach wielkich emocji poznaliśmy zwycięzców.

Wśród klas 1-3 trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Andrzejówce, drugie Szkoła Podstawowa w Podegrodziu, a pierwsze – Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych. W klasach 4-6 równych sobie nie miał Zespół Szkół Podstawowych w Piwnicznej, druga była Szkoła Podstawowa w Podegrodziu, a trzecie Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu.

W klasach 7-8 zawody należały do Szkoły Podstawowej w Bieczu, za jej plecami znalazła się szkoła z Piwnicznej, a na trzecim z Podegrodzia. Rywalizację szkół średnich wygrało LO z Grybowa, przed ZSEM Nowy Sącz i sądeckim II LO.

Najlepszym przyznane zostały jednorazowe stypendia pieniężne, miejsca 2-3 otrzymały nagrody rzeczowe, a pozostali pamiątkowe dyplomy. Działo się! (MP, fot.: MP)