Sądecka Dycha Newagu - znakomity czas zwycięzcy

 

Sądecka Dycha Newagu - znakomity czas zwycięzcy


Opublikowane w sob., 11/09/2021 - 22:55

Sobota to drugi dzień 12. Festiwalu Biegowego. Oprócz rywalizacji na trasach wyznaczonych w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej, zawodnicy konkurują też m.in. w Nowym i Starym Sączu. Wszystkim biegom towarzyszą niezwykłe emocje.

O godzinie 11 sportowcy biorący udział w biegu „Sądecka Dycha Newagu” wyruszyli na trasę. Start zaplanowano z Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. Meta zlokalizowana była natomiast w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Pierwszy zawodnik wyprzedził zdecydowanie swoich konkurentów i przybiegł na nią samotnie.

- Czuję się bardzo dobrze. Kontrolowałem bieg od początku do końca. Trasa była dość ciężka, ale udało mi się dobiec jako pierwszemu – mówił zwycięzca Michał Karbowiak. Sportowiec może pochwalić się także znakomitym czasem, który wyniósł – 30:01. Najlepszą kobietą była Valentina Veretska (34:40).

Przypomnijmy, że w poprzednim roku w biegu na tym dystansie triumfował Henryk Szost (jego czas to 30:17), natomiast wśród kobiet bezkonkurencyjna była Aleksandra Jachimczyk (38:19).

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce