Sądecka Dycha po Rekord - znów pobiegniesz jeszcze szybciej

 

Sądecka Dycha po Rekord - znów pobiegniesz jeszcze szybciej


Opublikowane w czw., 23/05/2024 - 13:11

To jeden z najpopularniejszych festiwalowych biegów. W 2022 roku do mety Sądeckiej Dychy po Rekord dobiegło aż 412 zawodników! Jedni startowali, by walczyć o jak najlepszą pozycję, inni po prostu chcieli się sprawdzić lub zadbać o kondycję. Wszyscy jednak bawili się doskonale.

Sadecka Dycha (zapisz się) jest również doskonałą okazją do bicia własnych rekordów. Trasa niemal od początku do końca wiedzie w dół, co oczywiście sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Wszystko zaczyna się na parkingu w Kosarzyskach. Następnie sportowcy docierają do Piwnicznej, gdzie biegną ulicami miasta, aż do mety w Miasteczku Biegowym.

- Zrobiłem postanowienie, że coś zacznę w końcu ze sobą robić i od czterech dni biegam – mówił pan Leszek, ubiegłoroczny debiutant. To tylko pokazuje, że miejsce na Festiwalu Biegowym znajdzie sobie każdy. Od zawodowców do absolutnych amatorów.  

W historii Festiwalu Biegowego Dycha była zawsze, ale zmieniała się jej trasa. Przez pierwsze lata Życiową Dychę biegło się na trasie z Krynicy-Zdroju do Muszyny, potem biegaliśmy Sądecką Dychę Newagu ze Starego do Nowego Sącza, a od ubiegłego roku trasa wiedzie z Kosarzysk do miasteczka biegowego na Nakle w Piwnicznej-Zdroju.

Nie będzie więc trzeba przemieszczać więc się zbyt daleko poza Miasteczko Biegowe na Nakle,w  dodatku zawodnicy są dowożeni na start, na parking w Suchej Dolinie.

Największym plusem jest to, że trasa Sądeckiej Dychy Newagu po Rekord jest naprawdę bardzo szybka - start usytuowany jest na wysokości 620 metrów nad poziomem morza, a meta znacznie niżej. Średnio mamy więc ponad 20 metrów spadku trasy na kilometrze.

Każdy z biegaczy, który tu wystartuje, na pewno odnotuje tu swój nowy, życiowy rekord na tej długości trasy. A ci, którzy już tu biegli, we wrześniu pewnie powalczą o jeszcze lepszy wynik.

W dodatku, wszyscy, którzy Dychę ukończą, na zakońćzenie Festiwalu Biegowego wezmą udział w losowaniu nowiutkiej Toyoty, ufundowanej przez producenta pysznych lodów Koral.

Sądecka Dycha po Rekord to typowy bieg uliczny, jego trasa przebiega po asfalcie. Jakich czasów możemy się spodziewać? Czołówka lekkoatletów w biegach długich, na tej trasie może się pokusić nawet o pobicie rekordu Polski, ustanowionego zresztą podczas festiwalowego biegu z Krynicy do Muszyny. (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. Festiwal Biegów/Paweł Oleszak

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce