Sandra Pawlik-Niedziela: biegową ścieżką podążam już od 10 lat

 

Sandra Pawlik-Niedziela: biegową ścieżką podążam już od 10 lat


Opublikowane w czw., 09/05/2024 - 13:30

- Polecam dla każdego! Można tutaj zmierzyć się z wieloma dystansami i różnymi trasami. Od 600 m do 100 km oraz zabójczego Iron Run! - mówi o Festiwalu Biegowym Sandra Pawlik-Niedziela. W minionym roku, w Piwnicznej, brała udział w dwóch biegach - Sądeckiej Dysze po Rekord, a także Biegu Górskim 23 km. - Trasy rewelacyjne, szczególnie Bieg Górski poprowadzony malowniczymi drogami. A Dycha faktycznie po rekord - szybka trasa - ocenia Ambasadorka Festiwalu

W Biegu na 10 km Sandra Pawlik-Niedziela uzyskała czas 55'58 natomiast w biegu na 23 km - 3:37. Najtrudniejsze było podejście na 21km, kiedy już marzyła o mecie: - Słońce grzało okropnie, a ja zgubiłam bidon na trasie. Przed mną wyrosło ostre wzgórze które zabrało resztki sił - wspomina.

Ale nie poddaje się i w tym roku również wybrała Sądecka Dychę po rekord oraz Bieg Górski 23 km! - Chcę spróbować poprawić czasy na tych trasach. Oba biegi bardzo mi się podobały na tyle, że chcę je powtórzyć - dodaje.

Przez cały rok Sandra Pawlik-Niedziela trenuje pod okiem trenera Marcina Rybaka ze Spartan Training Group Sosnowiec. Biega z grupą biegową "W pogoni za duchem" oraz oddaje się grupowemu treningowi obwodowemu oraz OCR z grupą STG Sosnowiec.

- Uważam, że najważniejszym elementem jest styl życia jako ogół - razem z mężem prowadzamy aktywny tryb życia - mówi nam Ambasadorka.-  Każdy tydzień składa się z intensywnych treningów interwałowych, biegów pod górkę oraz lekkich wybiegań, w tym długiego wybiegania weekendowego.

- Ostatnio poznałam biegi przeszkodowe Spartan Race i zakochałam się w nich. Bieganie z przeszkodami to zupełnie inny rodzaj biegania który nauczył mnie zupełnie innego spojrzenia na starty. Mam za sobą dopiero dwa starty i co prawda nie jest to mój główny cel ale jest świetnym uzupełnieniem i zabawą - zapewnia.

Co zdecydowało, że wybrała właśnie bieganie i jakim jeszcze rodzajom aktywności fizycznej się oddaje? - Różne przeboje życiowe skierowały mnie na biegową ścieżkę, którą podążam już od 10 lat, a razem z mężem 8 lat - podsumowuje Sandra Pawlik-Niedziela - Podczas tej drogi dwukrotnie zostałam mamą. Poza bieganiem, chętnie wybieram również pływanie oraz treningi obwodowe oraz OCR. W miarę możliwości także lubię wędrówki po górach. (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. SPN

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce