„Setka” w pięciu etapach. Obóz biegowy KS Staszewscy wraca na trasę Biegu 7 Dolin

 

„Setka” w pięciu etapach. Obóz biegowy KS Staszewscy wraca na trasę Biegu 7 Dolin


Opublikowane w wt., 09/06/2020 - 08:48

Żeby przebiec kultową trasę „setki” krynickiej w Biegu 7 Dolin nie musisz czekać do wrześniowego TAURON Festiwalu Biegowego. Już w sierpniu możesz zrobić rekonesans i mocno potrenować do startu na mobilnym obozie biegowym organizowanym przez KS Staszewscy.

Co to znaczy, że obóz jest mobilny? Obozowicze będą spać w schroniskach na Hali Łabowskiej oraz Prehybie i w górskich hotelach w Suchej Dolinie (obok Obidzy) i w Wierchomli. Pokonają w ten sposób w pięć dni całą trasę setki Krynica-Jaworzyna-Rytro-Radziejowa-Piwniczna-Runek-Krynica.

– Ubrania i wszystkie potrzebne rzeczy mamy w plecaczkach biegowych. Trzeba spakować się na dwa i pół dnia, bo w Suchej Dolinie robimy przepak. Gromadzimy tam też sprzęt treningowy na małą „olimpiadę obozową”. Bo najlepiej wykonuje się trening, kiedy dodać do niego rywalizację i zabawę – mówi trener Wojciech Staszewski.

– Przed Krynicą zorganizowaliśmy już 11 obozów w mojej rodzinnej Rabce – dodaje Kinga Staszewska. – To zawsze są trochę „kolonie dla dorosłych”. Ale tutaj, w Beskidzie Sądeckim, szczególnie na dwóch pierwszych „schroniskowych” noclegach to były kolonie do kwadratu, prawdziwy powrót do nastoletnich czasów. Dwa kolejne noclegi „hotelowe” to z kolei komfort dla biegaczy, którzy mają już wtedy w nogach blisko sto kilometrów. Bo do trasy setki dochodzą jeszcze popołudniowe treningi jakościowe.

KS Staszewscy to firma rodzinna stworzona przez pisarza, dziennikarza i trenera LA Wojciecha Staszewskiego oraz jego żonę Kingę, instruktorkę fitness po AWF. Od lat współpracują z Festiwalem Biegowym w Krynicy, prowadzą specjalistyczne prezentacje, startują w biegach. Kinga pokonała m.in. Runek Run, a Wojtek pełną 100-kilometrową trasę Biegu 7 Dolin. W zeszłym roku przebiegli oboje „setkę” w pięć dni z grupką obozowiczów.

– Wbieg na deptak, oglądanie wskazań z zegarków i wspólna deska nieopodal mety wrześniowej setki to było mega przeżycie. Chyba wszyscy byli zadowoleni, bo ubiegłoroczna ekipa zajęła połowę miejsc na tegorocznej edycji, dołączyło też trochę nowych osób. Ale jeszcze ostatnie miejsca są dostępne – zapewnia Wojtek.

Obóz trwa od środy 29 lipca do niedzieli 2 sierpnia 2020 r. Zapisy TUTAJ.

red. / KS Staszewscy


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce