Ski Hotel: biegacze i rowerzyści za nim przepadają. Zobaczcie dlaczego

 

Ski Hotel: biegacze i rowerzyści za nim przepadają. Zobaczcie dlaczego


Opublikowane w śr., 25/05/2022 - 23:18

Odkrywamy Piwniczną (2) Ski Hotel w Suchewj Dolinie

 Pora na kolejne miejsce idealne na nocleg i wypoczynek dla uczestników Festiwalu Biegowego. Dziś zabieramy Was do Ski Hotelu, kultowego już miejsca na Suchej Dolinie w Piwnicznej-Zdroju.

Ski Hotel znają wszyscy, którzy choć raz odwiedzili Suchą Dolinę. Miejsce to pamięta jeszcze czasy, gdy Sucha Dolina była niekwestionowaną mekką narciarzy z całej Polski. Narciarskiej mekki już nie ma, ale za to hotel ma się doskonale. To nowoczesny kompleks dla tych, którzy szukają ciszy, czystego powietrza i chcą być jak najbliżej górskiej przyrody, a zarazem w komfortowych warunkach. Obiekt oferuje 95 miejsc noclegowych w 42 pokojach. Są wśród nich również pokoje rodzinne.

Z hotelu mamy widok na Pasmo Radziejowej, Pasmo Jaworzyny Krynickiej oraz Dolinę Popradu. Wystarczy wyjrzeć przez okno albo usiąść na którymś z dwóch dużych tarasów. Jeden – w strefie chillout – dostępny jest tylko dla gości hotelowych, na drugi wychodzi się z restauracji „W Mchu i Paproci”.

Odkrywamy Piwniczną (2) Ski Hotel w Suchewj Dolinie

Obok hotelu jest boisko do siatkówki i piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci. I bardzo, bardzo dużo miejsca, by po prostu rozłożyć koc i powylegiwać się w słońcu. Jest też gdzie rozpalić ognisko i zrobić grilla. Goście mają również do dyspozycji salę bilardową i stoły do gry w piłkarzyki. - Jest u nas też sauna, jaccuzi i gabinet masażu, czyli to, czego biegacze potrzebują do regeneracji sił – wylicza kierownik hotelu.

I teraz informacja, która na pewno wielu z Was bardzo zaskoczy i która czyni to miejsce naprawdę wyjątkowym. - W naszym hotelu mamy wodę z górskiego źródła. Woda ta ma właściwości lecznicze i można ją pić prosto z kranu – chwalą się gospodarze tego miejsca.

A teraz słów kilka o zapleczu gastronomicznym, czyli o hotelowej restauracji „W mchu i paproci”. Produkty tu używane pochodzą w większości od lokalnych producentów. To bardzo ważne, bo dzięki temu hotel ma gwarancję ich ekologicznego pochodzenia i doskonałej jakości. Kuchnia oferuje dania dla wszystkich: od tych, którzy nie wyobrażają sobie posiłku bez mięsa, dla wegetarian i dla wegan.

Odkrywamy Piwniczną (2) Ski Hotel w Suchewj Dolinie

Wielu na pewno ucieszy fakt, że są tu piwa z regionalnych browarów i cała karta piw bez cukru! Łasuchom z kolei na pewno przypadną do gustu lody wprost z cieszącej się ogromną popularnością piwniczańskiej Magdalenki.

Ze względu na swoją ofertę i lokalizację zaraz przy szlakach biegowych i trasach rowerowych już od kilku lat Ski Hotel jest współgospodarzem najróżniejszych zawodów biegowych i maratonów rowerowych. Ważne! Na terenie obiektu jest stacja do serwisowania i naprawy roweru, gdzie można wymienić dętkę, dopompować koła czy podokręcać śrubki oraz specjalne rowerowe stojaki. (ES, fot.: archiwum Ski Hotelu)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce