Skończyła 80 lat i... zapowiada kolejne starty! Barbara Prymakowska w życiowej formie

 

Skończyła 80 lat i... zapowiada kolejne starty! Barbara Prymakowska w życiowej formie


Opublikowane w sob., 27/04/2024 - 06:40

Bieganie, pływanie, rolki, łyżwy, narty to jej sposób na zdrowe życie. Pochodząca z Tarnowa Barbara Prymakowska, uczestniczka Festiwalu Biegowego, skończyła 80 lat i zapowiada kolejne starty!

Bieganie, pływanie, rolki, łyżwy, narty to jej sposób na zdrowe życie. Pochodząca z Tarnowa Barbara Prymakowska 7 listopada 2023 roku skończyła 80 lat!  Niezwykle aktywna kobieta, maratony zaczęła biegać w wieku 58 lat.

Podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w 2020 roku Barbara Prymakowska na przebiegnięcie Koral Maratonu potrzebowała 5 godzin i 22 minut. Wówczas też została Mistrzynią Polski Masters w Maratonie, w kategorii wiekowej 70 plus.

Ale nie był to jej pierwszy udział w biegach w ramach FB. W maju 2016 roku wystartowała i stanęła na najwyższym podium, pokonując o wiele młodsze od siebie zawodniczki.

Jesienią 2023 roku zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Świata Masters w biegach górskich na Maderze. Po powrocie do kraju wystartowała w Tatrzańskim Biegu Pod Górę, zajmując trzecie miejsce w kategorii K60.

W kwietniu 20024 roku po raz czternasty wzięła udział w 17. edycji Cracovia Maraton na rolkach.

- Sprawiam, że marzenia stają się rzeczywistością. Ale potrzeba determinacji samodyscypliny i wysiłku. W życiu wiele się zmieści, ale można coś dołożyć.  - napisała w mediach społecznościowych Barbara Prymakowska. 

- Ja dołożyłam start w 17. edycji Cracovia Maraton na rolkach, 12 okrążeń wokół krakowskich Błoni.To mocne i ryzykowne wyzwanie w moim okresie życia, rocznik 1943. Metę przejechałam zdrowa i radosna zajmując 3 miejsce w kat 60.

Znana jako "najszybsza babcia świata", pani Barbara planuje kolejne starty. (MK) Fot. Barbara Prymakowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce