Sprzęt, odżywki, ale też regionalne skarby. Jedyne takie EXPO w Polsce

 

Sprzęt, odżywki, ale też regionalne skarby. Jedyne takie EXPO w Polsce


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 11:49

Festiwalowe Targi EXPO to świetna okazja do zapoznania się z ofertą dużych i mniejszych firm produkujących sprzęt do biegania czy odżywki. To także unikalna możliwość do poznania i zakupu regionalnych wyrobów z terenu Sądecczyzny, które  tak jak festiwalowy medal  przypomną w jesienną pluchę czy zimowe mrozy o pobycie w tej części kraju.

Pośród nowych modeli plecaków czy butów, odzieży, książek o tematyce biegowej, ofert obozów sportowych i wyjazdów turystycznych, zawieszek, etui i wieszaków na medale, podczas Targów znajdziecie mnóstwo regionalnych suvenirów. Rzeźby, obrazy, zabawki, witraże, ceramika, hafty, koronki, gobeliny, wyplatanki – wszystkie związane z konkretnym miejscem w regionie, konkretną historią. Autentyczne.

Takie jak prace p. Marii Mitery, uprawiającej zanikającą sztukę tkania gobelinów. – Tkając nawiązuję często do takich miejsc jak Bobowa czy Muszyna. Do tutejszych strojów, budowli. Ale tkam też motywy religijne. Do Krynicy przywiozę kilkanaście prac, liczę, że się spodobają – opowiada artystka w rozmowie z naszym portalem.

Na festiwalowych Targach EXPO obecne są też regionalne potrawy. Na Jarmarku Sądeckim można spróbować żurku tęgoborskiego, zawijasów ze śliwą, kotletów z fasoli jasiek, miodu sądeckiego czy kiełbasy łąckiej. Są też tradycyjny bigos czy chleb ze smalcem, które – jak pokazują kolejne edycje targów – smakują wyśmienicie biegaczom.

Zapraszamy do odwiedzania stoisk lokalnych artystów i rzemieślników z terenu Sądecczyzny, a tych do promowania się i swojej działalności podczas krynickiej imprezy. Rzemieślników i artystów zainteresowanych udziałem w Targach prosimy o kontakt z p. Eweliną Małek: e.malek@isw.org.pl / tel. 22-583-11-32.

Targi potrwają od piątku do niedzieli. Wstęp wolny!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce