Start masowy, komfort na trasie, dodatkowe wyposażenie, transgraniczny charakter. Najkrótszy dystans B7D wystartuje ze Słowacji!

 

Start masowy, komfort na trasie, dodatkowe wyposażenie, transgraniczny charakter. Najkrótszy dystans B7D wystartuje ze Słowacji!


Opublikowane w sob., 16/03/2019 - 09:12

Na jubileuszową, dziesiątą edycję TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, Bieg 7 Dolin w swojej najkrótszej i najbardziej popularnej odmianie przejdzie mały lifting. Zmiany związane są z rosnącą frekwencją biegu i koniecznością zapewnienia odpowiedniego zaplecza i warunków rywalizacji. Bieg zyska też transgraniczny charakter i... nową nazwę: Bieg 7 Dolin - VisegRun.

Startujemy na Słowacji!

Najważniejszą zmianą jest przesunięcie lokalizacji startu biegu z Piwnicznej-Zdroju do Mniszka nad Popradem na Słowacji. Ruszymy z miejsca, w którym do 2004 r. funkcjonowało przejście graniczne Piwniczna-Mniszek. Rozległy teren pozwoli nam zbudować odpowiednie zaplecze socjalne i sportowe dla ponad tysiąca uczestników biegu (w opiniach po ubiegłorocznym biegu zgłaszaliście m.in. potrzebę ustawienia większej liczby toalet).

Nowa lokalizacja usprawni transport autokarowy uczestników biegu. Koszty transportu pozostają niezmienne. Przejazd na trasie Krynica-Mniszek można zamówić samodzielnie w formularzu rejestracyjnym i Profilu Uczestnika, a także poprzez kontakt z biurem organizacyjnym imprezy (22 501 45 52 / zapisy@isw.org.pl)

Nowy przebieg i ta sama długość trasy

Zmieni się też przebieg trasy w pierwszym fragmencie. Z Mniszka pobiegniemy w kierunku mostu granicznego do ronda, i dalej drogą wzdłuż potoku Łomniczanka w głąb doliny do centrum wsi Łomnica Zdrój. W pobliżu miejscowej szkoły wbiegniemy na dotychczasową trasę B7D.

– Nie wbiegamy do Piwnicznej-Zdroju i na funkcjonujące dotąd wzniesienie powyżej osiedla Walczaki, gdzie przy spodziewanej frekwencji 1000 uczestników może być już za ciasno. Teraz w pierwszym fragmencie trasy mamy do dyspozycji szeroką, wznoszącą się na całej długości drogę asfaltową, która pozwoli rozciągnąć stawkę. Na zasadniczą trasę B7D, po której będą się poruszać także uczestnicy biegów od 64 do 117 km, wbiegniemy w naturalny, ciągły sposób, nie powodując zatorów – wyjaśnia Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy 10. TAURON Festiwalu Biegowego, współtwórca trasy Biegu 7 Dolin.

Jak wyjaśnia Marek Tokarczyk, długość trasy w nowym przebiegu będzie porównywalna z dotychczas funkcjonującą trasą B7D 34 km (miała ok. 34,5 km). – Mówimy o dodatkowych kilkuset metrach w dystansie i odjętych ok. 150 metrach z przewyższenia. Są to liczby nieistotne z punktu widzenia charakteru rywalizacji w tej konkretnej konkurencji, ale bardzo ważne dla jej logistyki – podkreśla.

Biegniemy razem!

Nowe miejsce startu pozwoli też na wdrożenie startu masowego – kolejnego z postulatów zgłaszanych przez Was po ubiegłorocznym Festiwalu. Klasyfikacja biegu zostanie ustalona na bazie wyników brutto (od wystrzału startera do przekroczenia linii mety). 

Limit trasy bez zmian

Na pokonanie zaktualizowanej trasy uczestnicy mają 8 i pół godziny (bieg, podobnie jak w ubiegłym roku wystartuje o godz. 11:30).

Bez zmian pozostają też limity czasowe na punktach serwisowych i żywieniowych: Hotel Wierchomla – 3h (do godz. 14:30), Bacówka nad Wierchomlą – 6,5 (do godz. 18:00). Zamknięcie mety nastąpi tradycyjnie o godz. 20:00 na krynickim deptaku.

Nagrody finansowe w open i kat. wiekowych!

Znamy już też nagrody w konkurencji. Uczestnicy Biegu 7 Dolin - Viseg Run powalczą o 17 600 zł, a nagrody zostaną przyznane w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacjach wiekowych.

Open K/M:

1. miejsce - 2 000 zł
1. miejsce - 1 500 zł
1. miejsce - 1 000 zł

Kategorie wiekowe K/M (18-29, 30-39, 40-49, 50+)*:

1. miejsce - 500 zł
2. miejsce - 400 zł
3. miejsce - 300 zł

*warunkiem wypłaty nagród jest zgłoszenie się do rywalizacji co najmniej 20 zawodników / zawodniczek w danej kategorii (decyduje liczba opłaconych zgłoszeń do biegu na dzień 5.09.2019).

Koszulki i punkty ITRA  dla wytrwałych!

Wszyscy uczestnicy Biegu 7 Dolin – VisegRun, którzy dotrą do mety biegu w wyznaczonym limicie czasowym, otrzymają pamiątkową koszulkę finiszera! Projekty koszulek można zobaczyć TUTAJ.

Finiszerzy Biegu 7 Dolin - VisegRun otrzymają także 2 pkt doświadczenia do profilu Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Terenowych ITRA (trwa proces ewaluacji trasy).

 

Największy bieg górski TAURON Festiwalu Biegowego... jeszcze większy? 

Ubiegłoroczną edycję biegu ukończyło 849 osób i jest to rekord frekwencji biegu. Na pół roku przed startem edycji 2019 lista zgłoszeń zawiera już 777 osób (stan na 13.02.2019, godz. 11:37). Dynamika zapisów 10. TAURON Festiwalu Biegowego wskazuje, że z Mniszka nad Popradem do Krynicy może pobiec nawet ponad 1000 osób! Zaktualizowane założenia logistyczne pomogą nam podjąć wszystkich biegaczy w należytym standardzie.  

Przypominamy, że zapisy do Biegu 7 Dolin – VisegRun są otwarte. Nie ma limitu czy losowania uczestników. Do 31 maja obowiązują niższe stawki opłaty startowej – 80 zł. Transport na start to koszt 12 zł.

Transgraniczny charakter – nowa nazwa i.... dowody osobiste/paszporty!

Od 2019 r. Bieg Dolin 34 km funkcjonował będzie pod nazwą Bieg 7 Dolin - VisegRun. Partnerem konkurencji został Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (International Visegrad Fund – IVF). Bieg 7 Dolin - VisegRun został włączony do programu „Budujmy mosty przez sport”, mającego na celu zwiększenie aktywności fizycznej oraz prozdrowotnych zachowań mieszkańców krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Słowacja, Czechy, Węgry), a także wspieranie więzi pomiędzy narodami Wyszehradzkiej Czwórki, poprzez organizację transgranicznych wydarzeń sportowych.

Międzynarodowa stawka Biegu 7 Dolin - VisegRun w krajach Wyszehradzkiej Czwórki, a także oprawa biegu podkreśli transgraniczny i międzynarodowy charakter rywalizacji.

Transgraniczny charakter biegu powoduje też zmiany w wyposażeniu obowiązkowym uczestników biegu. Do telefonu i latarki/czołówki na ostatni fragment trasy dołączył dokument uprawniający do przekroczenia granicy polsko-słowackiej (dla obywateli Unii Europejskiej jest to dowód osobisty lub paszport).

Bieg 7 Dolin – VisegRun:

  • Szczegółowe informacje: TUTAJ
  • Rejestracja uczestników: TUTAJ

Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!

Fundacja "Festiwal Biegów"The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce