STOnogi w Milanówku, w tym nogi mistrzowskie

 

STOnogi w Milanówku, w tym nogi mistrzowskie


Opublikowane w pt., 25/04/2014 - 14:53

W sobotę biegacze swoje kroki skierują się do Milanówka na II bieg „STO-nogi”. Niestety limit 370 uczestników jest już wyczerpany. Lista jest już zamknięta na sztywno. Nikt nie zgłaszał z zapisanych, że rezygnuje. Jeśli ktoś tak zrobi to czekają już osoby na liście rezerwowej. Niestety jesteśmy ograniczeni pojemnością trasy. W zeszłym roku pobiegło 250 osób. Teraz zwiększyliśmy liczbę uczestników do 370. Jeśli trasa to wytrzyma to być może za rok pobiegnie 400 uczestników ale to już będzie koniec. –  mówi Jerzy Stypa, organizator biegu.

W zeszłym roku, podczas pierwszej edycji, jedni z najlepszych biegaczy w kraju zaskoczyli organizatorów pojawiając się w Milanówku. Na starcie stanęli m.in. Michał Kaczmarek (Mistrz Polski w biegu na 5000 metrów z 2004, 2006, 2008 i na 10 000 z 2006 oraz w półmaratonie z 2010), Radosław Kłeczek (Mistrz Polski na 5000 metrów z 2010 roku i wicemistrz Polski w maratonie z tego samego roku) oraz Edyta Lewandowska (Mistrzyni Polski w maratonie z 2009). Co ich sprowadziło na debiutującą imprezę?

„W zeszłym roku nasz bieg odbywał się zaraz po Mistrzostwach Polski na 10 km organizowanych w ramach Orlen Warsaw Maratonu. Zawodnicy z czołówki chcieli zrobić sobie tu rozbieganie i rewanż. Ponieważ nasza trasa ma atest PZLA jest to tym bardziej kuszące. Dodatkowo zachęca nagroda. (1000 zł za pierwsze miejsce – przyp. Red.). Jest to na pewno jakiś bodziec.”   mówi Jerzy Stypa.

W ubiegłym roku pewnie zwyciężył Michał Kaczarek, który osiągnął bardzo dobry czas 29:51. Prawie pięć minut za nim przybiegł Radosław Kłeczek. Wśród pań najlepsza była Edyta Lewandowska z czasem 37:41 co dało jej ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. W tym roku zapowiada się powtórka z rozrywki bowiem wspomniana trójka przyjedzie znów do Milanówka.

Na uczestników biegu czekać będą medale. Nie wszyscy jednak otrzymają jednakowe. „Naszą ideą jest to, żeby pierwsze 50 osób otrzymało medale złote. Następne 100 medale srebrne a pozostali brązowe. Ciekawi nas czy to wyjdzie. Chcemy jednak docenić  tych, którzy przebiegną w czołówce.” –  mówi organizator biegu.

Bieg ma również charakter charytatywny. „Organizując ten bieg nie myśleliśmy o tym, żeby to był bieg charytatywny. Jednak ta idea zrodziła się po drodze. W ubiegłym roku zachorowała nasza koleżanka, która jest nauczycielką. Potrzebowała pieniędzy na leczenie. Stwierdziliśmy, że jest to dobra okazja, żeby pomóc. Postanowiliśmy to kontynuować. W tym roku zbieramy pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla dziecka autystycznego.” –  dodaje organizator.

Bieg na dystansie 10 km wystartuje w niedziele 27 kwietnia o godzinie 10. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 8 w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Milanówku przy ulicy Fiderkiewicza 41.

Trasa II Biegu STO-nogi Milanówek:

Organizator

Regulamin

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce