“To świetna impreza!” Weź udział w Górskim Koral Maratonie i poczuj magię Festiwalu Biegowego

 

“To świetna impreza!” Weź udział w Górskim Koral Maratonie i poczuj magię Festiwalu Biegowego


Opublikowane w pon., 11/03/2024 - 16:04

Górskiego Koral Maratonu w takiej formule na Festiwalu Biegowym jeszcze nie było. Na wydarzenie zapisują się kolejni śmiałkowie. Jednym z pierwszych, który to zrobił jest Michał Porębski. Jak sam przyznaje, to jedno z najlepszych wydarzeń tego typu w Polsce.

Festiwal Biegowy zbliża się wielkimi krokami. Do tego sportowego święta pozostało już niecałe pół roku. Wielu zawodników ostrzy sobie zęby i nie może się doczekać kolejnej wspaniałej przygody na trasach prowadzących przez Beskid Sądecki.

Przypomnijmy, że wszystko potrwa od 6 do 8 września w Piwnicznej-Zdroju. Jak zawsze będzie to niezapomniany weekend pełen atrakcji i pozytywnych wrażeń. Żadnego pasjonata biegów nie może zabraknąć!

Tegoroczną nowością będzie Górski Koral Maraton, odbywający się w zupełnie odświeżonej formie. Start i meta są zlokalizowane w Miasteczku Biegowym. Zawodnicy będą biegli m.in. przez Rytro, Zadnie Góry, Łabowską Halę, Runek, Wierchomlę czy Łomnicę. Suma przewyższeń to ponad 1500 metrów. 

Na bieg zarejestrowało się już 110 osób. Jednym z pierwszych, który to zrobił był Michał Porębski. Dlaczego się na to zdecydował? - Dużo trenuje i mam dobre wspomnienia z festiwalu, bo brałem w nim już udział kilka lat temu. Zawsze mówiłem, że kiedyś na niego wrócę. W tym roku stwierdziłem, że zapisze się od razu, kiedy tylko będzie to możliwe i tak właśnie zrobiłem - mówi zawodnik.

Jak dodaje, poprzednio biegł na nieco krótszym dystansie. Chęć rozwoju sprawiła jednak, że tym razem rzuci się na nieco głębszą wodę. Na jaki rezultat nastawia się jeszcze przed startem?

- Wszystko zależy od formy, ale czasowo nie zrobię tego na pewno tak, jak robi się uliczny maraton. Myślę, że całość zajmie mi około 6 godzin, ciężko jednak się nastawiać na coś konkretnego - tłumaczy.

Michał Porębski przyznaje, że Festiwal Biegowy jest jednym z najlepiej zorganizowanych wydarzeń tego typu w naszym kraju. Cieszy się, że tworzony jest z myślą o osobach lubiących biegać po górach. 

- Ocenę wystawiam bardzo dobrą. Ogólnie Beskid Sądecki jest bardzo fajny do biegania. Okolice Piwnicznej, Krynicy i Muszyny mają w sobie to coś - nie ma wątpliwości zawodnik.

Każdy może na własnej skórze poczuć niesamowitą magię Festiwalu Biegowego i wziąć udział w Górskim Koral Maratonie. Przypominamy, że zapisy cały czas trwają. Wystarczy wypełnić formularz i opłacić swój start. Żałować na pewno nie będziecie! (MP, fot.: Festiwal Biegowy - archiwum Michała Porębskiego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce