Świetna zabawa, setki dzieci. Trwa rywalizacja szkół w „Aktywnym Małopolaninie”

 

Świetna zabawa, setki dzieci. Trwa rywalizacja szkół w „Aktywnym Małopolaninie”


Opublikowane w pt., 09/09/2022 - 12:15

 

 

Uśmiechy, radość, wspaniałe chwile. Taki właśnie jest „Aktywny Małopolanin”, a więc rywalizacja dzieci ze szkół z całego regionu podczas Festiwalu Biegowego. Liczbę uczestników można liczyć w setkach, co tylko dodaje niesamowitego klimatu całości zawodów.

W zawodach startują reprezentacje szkół podstawowych i średnich z województwa małopolskiego w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa I-III, szkoła podstawowa IV-VI, szkoła podstawowa VII-VIII i szkoła średnia.

Dzieci i młodzież bierze udział m.in. w skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką do celu, odbijaniu piłki do siatkówki, skoku na skakance i żonglerce piłką nożną. Nie zabraknie także biegu sztafetowego.

- Lubię takie zawody sportowe, mamy tutaj kilka różnych kategorii, więc możemy się sprawdzić – mówi Klaudia, uczestniczka zawodów. – Mam nadzieję, że dobrze nam pójdzie, jak na razie jest dobrze – dodaje Daniel.

Najlepszym przyznane zostanie jednorazowe stypendium pieniężne, miejsca 2-3 otrzymają nagrody rzeczowe, a pozostali pamiątkowe dyplomy. Żadna z drużyn nie wyjdzie zatem z „gołymi rękami”.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce