"Szczęśliwa trzynastka" już 28 sierpnia. Biegniemy dla dzieci chorych

 

"Szczęśliwa trzynastka" już 28 sierpnia. Biegniemy dla dzieci chorych


Opublikowane w śr., 10/08/2022 - 12:35

Z prośbą o wsparcie w nagłaśnianiu biegu charytatywnego "Szczęśliwa 13" zwróciła się do nas łódzka fundacja "Dom w Łodzi", a konkretnie pani Marta Libiszowska, czyli
"Ciocia ds. kontaktów z mediami i relacji z darczyńcami" :-). Pani Marto, nie tylko informację publikujemy, ale i z całego serca zachęcamy wsyzstkich do udziału w Państwa biegu.

Warto pobiec, bo to bieg, który ma pomóc w finansowaniu leczenia i rehabilitacji naszych dzieci, czyli podopiecznych prowadzonego przez fundację Domu Dziecka dla Dzieci Chorych. 

- W tym roku nareszcie wracamy do biegania "realnego". Oczywiście opcja wirtualna pozostaje.. ale cała frajda tkwi w byciu razem, wspólnym biegu i kibicowaniu - pisze pani Marta. I dodaje, że na trasie będzie profesjonalny pomiar czasu w przypadku 2 dystansów:

  • bieg główny - 13 km 
  • bieg połowa trzynastki, czyli 6,5 km ;-)

Będzie też bieg rodzinny na 1300 m i bieg "dasz radę" na 130 m - te już tylko dla frajdy, bez pomiaru czasu. Biegi odbędą się w pięknym Lesie Łągiewnickim.

- Rytm życia Domu wyznaczają sprawy medyczne: wizyty lekarskie, zabiegi, zajęcia terapeutyczne i rehabilitacja - piszą organizatorzy na swej stronie. - Nad zdrowiem Dzieci codziennie, całą dobę – czuwa pielęgniarka. A nasz zespół terapeutów i rehabilitantów codziennie pracuje z Dziećmi pomagając w rozwoju i pokonywaniu trudności. Dzieci mają też całą masę specjalistycznych zajęć poza domem. Otaczanie opieką i zapewnianie profesjonalnego wsparcia jest ogromnym finansowym wyzwaniem. Dlatego organizujemy ten bieg!

Link do zapisów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce