Szósty Bieg "Policz się z Cukrzycą" dla WOŚP

Opublikowane w pon., 30/01/2023 - 15:29

W całym kraju podczas weekendu odbyło się kilkadziesiąt imprez biegowych z serduszkiem w tle.
W Pabianicach wystartował po raz szósty Bieg „Policz się z cukrzycą.
Limit uczestników jak i w poprzednim roku został wyczerpany za długo przed końcem zapisów. Wpisowe wynosiło 50 złotych.

Frekwencja dopisała. Wystartowało 170 biegaczy i 40 osób z kijkami nie tylko z Pabianic, ale też z Konstantynowa Łódzkiego, Ksawerowa, Zduńskiej Woli, z Sieradza, czy Lublina.
Podczas wydarzenia, które odbyło się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Rąkowskiego, przy wsparciu finansowym Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice, udało się zebrać ponad 11.000 zł. Dodatkowo numer startowy z „jedynką” został wylicytowany za 800 zł.
Całość idzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans ok 5 km, czyli cztery pętle wokół dwóch stawów na Lewitynie. Na mecie czekały napoje i piękne kolorowe pamiątkowe medale.

Najszybciej do mety dotarł Mateusz Sliwiński (17 min. 32 sek.). Drugim był Dariusz Rutkowski. Trzeci - Mariusz Peć. Najszybszą kobietą na trasie została Maria Błoch (21:24). Drugie miejsce - Grażyna Białek. Trzecie - Klaudia Krajda.

Jeśli chodzi o stawkę nordic walking, najlepszym mężczyzną był Michał Osiński. Pokonał trasę w 30 minut i 28 sekund. Sławek Kacprzak i Piotr Winczewski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Natomiast najszybszą panią była Błażejewska (40 min. 13 sek.). Druga - Agnieszka Szczodrowska-Jerzak. Trzecia - Bogusława Szanda.

No a jeśli komuś było wciąż za mało emocji  to po zakończonych zmaganiach można było pomorsować i wskoczyć do zbiornika wodnego na Lewitynie.

Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego.
Zdjęcia: EkoFoto