Sztafeta Deptaka: Gepardy pokazały szybkość

 

Sztafeta Deptaka: Gepardy pokazały szybkość


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 16:58

Ekipa z województwa świętokrzyskiego wygrała Sztafetę Deptaka w nieco urozmaiconej formule. W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn. Emocji nie brakowało.

To nie był zwykły bieg sztafetowy. Zamiast tradycyjnej pałeczki uczestnicy przekazywali sobie taśmę z chipem.

Niektórzy poradzili sobie z tym bez problemu, inni potrzebowali chwili. Do pokonania był dystans liczący 4 x 1200 m. Trasa prowadziła Bulwarami Dietla. Najbardziej wrzało w strefie zmian.

Od początku walka o wygraną toczyła się pomiędzy trzema ekipami: Czarnecki Run Team - ubiegłorocznym zwycięzcą, Zabieganą Rodziną oraz Geperdami. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna z województwa świętokrzyskiego, która uzyskała łączny czas 10:43.

Nasza taktyka była prosta, czyli biec szybko. Co do „pałeczki” podjęliśmy trafną decyzję o tym, że ten kto zaczyna bieg sam zdejmuję taśmę. Dzięki temu nie było zamieszania z przekazywaniem i zakładaniem na swoją nogę. Dzięki temu zyskiwaliśmy kilka sekund względem rywali - mówił po biegu Michał Jamioł, kapitan drużyny.

Gepardy wystąpiły w składzie: Marcin Gruszczyński , Sebastian Łukasiewicz, Michał Jamioł i Michał Kołomański. Wszyscy biegają w Krynicy także w konkurencjach indywidualnych.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce