Tak na festiwalu bawią się najmłodsi! W tym biegu każdy jest zwycięzcą

 

Tak na festiwalu bawią się najmłodsi! W tym biegu każdy jest zwycięzcą


Opublikowane w ndz., 10/09/2023 - 14:21

 Dobiega końca 14. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. W niedzielę nie brakowało wielu interesujących biegów. Jak zawsze, ogromnych emocji dostarczyły maraton i półmaraton. Nie zabrakło również Mistrzostw Doliny Popradu w Nordic Walking. 

Swoje 5 minut podczas niedzielnej rywalizacji mieli również najmłodsi. Przez cały Festiwal Biegowy przygotowanych było dla nich mnóstwo atrakcji, ze Strefą Dziecka na czele. Nie było tutaj powodu do nudy.

Od wielu lat na festiwalu odbywają się również Biegi Dzieci. W sobotę rywalizowały dziewczynki i chłopcy w wieku 9-12 lat. W niedzielę z kolei na starcie stanęły dzieci do lat 8. Ależ to były biegi! Radości i ekscytacji tych młodych ludzi nie było końca.

Niektórzy z pomocą rodziców, inni sprintem, jeszcze inni powolnym krokiem do mety. Niezależnie od tego w jaki sposób najmłodsi pokonali trasę, to każdy mógł się czuć zwycięzcą. Choć nie była to rywalizacja na miejsca, czołówka chciała pokazać, że jest najlepsza i mocno finiszowała. Tak się rodzą charaktery przyszłych mistrzów!

Oczywiście dziewczynki startowały osobno, a chłopcy osobno (w podziale na kategorie wiekowe). Wcześniej wzięli jeszcze udział w profesjonalnej rozgrzewce. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Widok zadowolonych maluchów był cudowny. Festiwal Biegowy spełnia marzenia! (MatiP, fot.: MP)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce