Tomasz Kobos zwycięzcą Biegu 7 Dolin 61 km

 

Tomasz Kobos zwycięzcą Biegu 7 Dolin 61 km


Opublikowane w sob., 11/09/2021 - 14:12

Tomasz Kobos zwycięzcą Biegu 7 Dolin 61 km

Bieg 7 Dolin na 61 km w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to jedno z największych wyzwań 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej. Pierwsi uczestnicy dotarli już na metę.

Pierwsi zawodnicy Biegu 7 Dolin na 61 kilometrów dotarli do mety. Najlepszy okazał się Tomasz Kobos, który przyjechał do Piwnicznej z Krakowa. Pokonał całą trasę w 5 godzin 16 minut i 53 sekundy.

- W Festiwalu Biegowym o ile dobrze pamiętam biorę udział już piąty raz. Dwa lata temu udało mi się wygrać analogiczny bieg, który wtedy był z Rytra do Krynicy. W ubiegłym roku też startowałem, ale nie udało mi się ukończyć biegu. Dobrze znałem trasę i zdałem się na moje nogi wierząc, że same mnie poniosą. biegło się bardzo fajnie - powiedział nam Tomasz Kobos.

- Wydaje mi się, że miejsce tegorocznego Festiwalu Biegowego jest lepsze niż w ubiegłych latach, bo Krynica jest dość zatłoczoną miejscowością. Tutaj jest więcej przestrzeni, więc jak dla mnie lokalizacja jest lepsza. Jedynie baza noclegowa jest nieco szczuplejsza niż w Krynicy i z pewnością niejedna osoba tak jak ja miała problem z noclegiem - dodaje.

Drugi na mecie był Tomasz Skupień, który również miał świetny czas. Przebiegł 61 kilometrów w ciągu 5 godzin 33 minut i 18 sekund. Trzecie miejsce zajął Piotr Szumliński, który pokonał trasę w 5 godzin 44 minuty i 57 sekund. Zwycięzcom gratulujemy! RG Fot. Tomasz Szwajkowski, RG, Film RG

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce