Trasy znowu będą pełne! Wiosenne bieganie na start

 

Trasy znowu będą pełne! Wiosenne bieganie na start


Opublikowane w sob., 05/03/2022 - 18:24

Okres zimowy powoli dobiega końca. Pasjonaci biegania z pewnością nie odpuszczali treningów nawet na śniegu. Oczywiście jest to pora roku, kiedy na trasach pojawia się znacznie mniej osób.

Wiosna jednak coraz bliżej. Jak wiadomo, poza stałymi bywalcami swoją biegową przygodę rozpocznie zapewne również wielu nowych amatorów. Być może niektórzy zainicjują w ten sposób przygotowania do 13. Festiwalu Biegowego? Co zrobić, by biegało nam się jak najlepiej? Warto skorzystać z kilku porad.

Przede wszystkim nie zapominajmy o rozgrzewce. Zyskamy dzięki temu większą swobodę ruchu i zwiększymy koncentrację. Niezwykle istotna jest ona zwłaszcza w chłodniejsze dni. Można ją wykonać wtedy nawet w domu, a następnie przejść do delikatnego rozbiegania. Pozwoli nam to odpowiednio przygotować się do wysiłku.

Dobrze jest podczas biegu maksymalnie się rozluźnić. Taka sylwetka pozwala nam na swobodne poruszanie. Pamiętajmy, aby bez potrzeby nie napinać barków oraz nie lądować na sztywnych nogach. To droga do sukcesu.

Wiele osób podczas treningu słucha muzyki. Na pewno jest to dobry element motywacyjny, zwłaszcza jeśli na naszej playliście znajdują się piosenki zachęcające do przełamywania kolejnych barier i dążenia do upragnionego celu. Bez wątpienia da nam to pozytywnego „kopa”.

Bieganie to nie tylko aspekt fizyczny. Wybierając trasę możemy się kierować również walorami wizualnymi. To świetny sposób na zwiedzanie nowej okolicy, podziwianie krajobrazów i przebywanie na łonie natury. Jest wiele miejsc , w które nie można dojechać samochodem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby tam pobiegnąć.

Biegacze wkrótce rozpoczną wiosną. Jeśli również zamierzacie w tym roku „podjąć rękawicę” warto przygotować sobie odpowiedni plan treningowy, którego będziecie się trzymać. Nie zapominajcie o naszych poradach. Powodzenia! (fot.: Unsplash)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce