Trenuj na trasach Festiwalu Biegów

 

Trenuj na trasach Festiwalu Biegów


Opublikowane w śr., 20/11/2013 - 13:26

Festiwal Biegów to nie tylko sama impreza w Krynicy-Zdrój, ale też ogólnopolski program ambasadorski, Liga Festiwalu Biegów, rabatowa Karta Biegacza czy portal internetowy dla biegaczy. To także profesjonalne trasy biegowe w Małopolsce, które wytyczamy. Można z nich korzystać przez cały rok, do czego, wraz z lokalnymi partnerami Festiwalu, gorąco Was zachęcamy!

Obecnie funkcjonują cztery tego typu miejsca. W Grybowie, Wysowej-Zdrój, Rytrze oraz samej Krynicy-Zdrój. Trasy wyznaczyliśmy w najciekawszych, naszym zdaniem, częściach tych miejscowości. Najciekawszych, czyli sprzyjających sportowi biegowemu tak w zakresie rekreacji jak i bieganiu zaawansowanemu (różny stopień trudności tras), tam, gdzie można czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Na początku każdej trasy Festiwalu Biegowego ustawiona jest tablica informacyjna opisująca długość, przebieg i profilu trasy i zawierająca jej mapę (na samej trasie umieszczone są dodatkowo tablice kierunkowe). Tablica zawiera również informacje o zasadach korzystania z trasy. A te są proste – można to robić całkowicie bezpłatnie i w dowolnej porze dnia, tygodnia czy roku. Spróbujcie i

Inicjatorem i administratorem tras Festiwalu Biegów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich z siedzibą Warszawie. Pieczę nad poszczególnymi ścieżkami sprawują też lokalne władze, bo jak mówi burmistrz Grybowa Piotr Piechnik, Trasy Festiwalu Biegów pozwalają promować aktywność fizyczną mieszkańców Grybowa i okolic, ale i samo miasto. Nie rzuca słów na wiatr, bo organizowane na tu w miesiącach letnich treningi otwarte gromadziły wielu adeptów biegania z Grybowa, ale i okolicznych miejscowości. Wielu z ich uczestników biega dziś samodzielnie. Dołączcie do nich i przekonajcie się, że warto!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce