Turystyczna Piwniczna-Zdrój gotowa zostać stolicą polskich biegów górskich

 

Turystyczna Piwniczna-Zdrój gotowa zostać stolicą polskich biegów górskich


Opublikowane w pt., 16/04/2021 - 14:47

Festiwal Biegowy w Dolinie Popradu

W tym roku sercem XII Festiwalu Biegowego będzie Piwniczna-Zdrój. Burmistrz Dariusz Chorużyk opowiada o organizacji przedsięwzięcia i atrakcjach dla uczestników. Nie ukrywa też, że liczy na to, że  impreza będzie też ratunkiem dla tutejszej branży turystycznej borykającej się ze skutkami pandemii. 

- Nasza gmina jest partnerem wiodącym przedsięwzięcia. I my też, tak jak Stary Sącz, mocno liczymy, że ta rola przyczyni się do promocji naszej gminy w całej Polsce. Ja, jako burmistrz, w pełni rozumiejąc dramatyczną sytuację naszej branży turystycznej, liczę też, podobnie jak mieszkańcy, że impreza ta będzie skutecznym sposobem na jej choć częściowe podreperowanie.

Tym bardziej, że najbliższa majówka nie rysuje się w różowych kolorach, bo ma być lockdown. Dla nas jest to bardzo ważne, bo dzięki biegaczom będą mieli szansę zarobić nie tylko właściciele pensjonatów i ich pracownicy, ale również ich rodziny no i wszyscy z naszych lokalnych sklepów i sklepików. To okazja, której nie moglibyśmy przegapić - mówi z przekonaniem burmistrz Dariusz Chorużyk.

- Festiwal ma być zorganizowany w oparciu i partnerstwo czterech samorządów: Piwnicznej, Rytra, Starego i Nowego Sącza i w takiej konwencji go przygotowujemy od strony logistycznej, by jak najbardziej imprezę uatrakcyjnić i wzbogacić dla biegaczy.

PLoggingTeam też będzie obecny podczas Festiwalu Biegów

- W Piwniczej wszystko opiera się na oddanym już do użytku terenie kompleksu na Nakle. Tu będzie większość startów i większość najważniejszych punktów festiwalowego programu – mówi dalej samorządowiec nie ukrywając, że lepszego startu Nakła w praktyce nie można sobie wymarzyć. To przecież najważniejsza inwestycja turystyczna samorządu w ciągu ostatnich lat, doskonale skomunikowana z pozostałymi miejscowościami i – w przypadku Festiwalu Biegowego to wartość dodana – najważniejszymi, najatrakcyjniejszymi trasami rowerowymi w regionie. (es) Fot. ul/tk

Miasteczko Biegacza to teren Nakła w Piwnicznej-Zdroju o łącznej powierzchni ponad 7 hektarów, w tym około 4 tys. m2 pod dachem tzw. tymczasowe namioty, a w nich różne strefy: duża scena, pasta party, stoiska z jedzeniem, wydawanie pakietów, strefa expo, strefa dzieci, punkt informacji, biuro prasowe, Forum Sport Zdrowie Pieniądze, małe podium,rejestracja, strefa expo, magazyn nagród, strefa Iron Run, szatnie, depozyty, masaże, strefa Food truck.

Dojazd: Do Piwnicznej-Zdroju można dojechać drogą nr 87 lub 971 samochodem i autobusem. W pobliżu Miasteczka Biegacza znajduje się stacja kolejowa dokąd przyjeżdżają pociągi relacji Kraków - Tarnów - Nowy Sącz (sprawdź tymczasowy rozkład jazdy), obsługiwane przez Koleje Małopolskie.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce