Tymi drogami w weekend nie przejedziecie. Zmiany w organizacji ruchu

 

Tymi drogami w weekend nie przejedziecie. Zmiany w organizacji ruchu


Opublikowane w pt., 09/09/2022 - 18:04

W piątek w Piwnicznej rozpoczął się 13. Festiwal Biegowy. Tysiące biegaczy z całej Polski po raz kolejny przyjechało do tej pięknej miejscowości, by rywalizować na trasach obejmujących różne dystanse. Jak zawsze atmosfera jest niesamowita.

W związku z tym, że biegi odbywać się będą ulicami regionu, w weekend kilka z nich będzie przez pewnie czas zamknięta. Szczegóły wyjaśnia dyrektor sportowy Festiwalu – Marek Tokarczyk.

W piątek od godziny 19 do 21 zamknięte będą ul. Kazimierza Wielkiego, Kościuszki w Piwnicznej, Kokuszka (1,5 km od skrzyżowania z ul. Kościuszki), Głębokie. Do tego i 22 – ul. Targowa, Kościuszki zamknięte będą przez godzinę.

W sobotę odbywać się będą głównie biegi górskie. Droga zablokowana będzie tylko o 12 od parkingu pod Suchą Doliną, dalej Kosarzyska, ul. Szczawnicka, ul. Węgierska, ul. Daszyńskiego, Kościuszki w Piwnicznej. Zamknięcie potrwa około 1,5 godz. Trasa będzie otwierana sukcesywnie po ostatnim zawodniku.

W niedzielę od godziny 7:30 do 13 będą utrudnienia na odcinku Głębokie-Młodów-Sucha Struga-Rytro (chodnik wzdłuż drogi krajowej i dalej ścieżką rowerową do Barcic), osiedle Odnożyna w Barcicach, ścieżka rowerowa do Starego Sącza do ronda Jana Pawła II i z powrotem w tym samym kierunku. Trasa po ostatnim zawodniku będzie sukcesywnie otwierana. (MP, fot.: Tomasz Szwajkowski)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce